Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 20:47
 
Sağlıklı ve Doğal Bebek Muhallebisi Çeşitleri
Bebeklerin doğdukları andan itibaren temel besin kaynakları anne sütüdür. Anne sütünü destekleyen gıdalara ise altı aydan sonra başlanır.
GÜNCEL Haberi
Sağlıklı ve Doğal Bebek Muhallebisi Çeşitleri

Bebeklerin doğdukları andan itibaren temel besin kaynakları anne sütüdür. Anne sütünü destekleyen gıdalara ise altı aydan sonra başlanır. Bebekler bir yaşına gelene kadar ek gıdalar ara öğün olarak bebeklere verilir ve ana öğün anne sütü olmaya devam eder. Bir yaşından küçük bebeklere tuz ve şeker yasaktır. Ayrıca inek sütü, yumurta akı, bal, domates, çilek, bakla, fıstık, çikolata, kakao ve acılı baharatlar içeren gıdalar ve kabuklu deniz ürünleri on iki aydan küçük bebeklere yedirilmez. Hazır konserve ürünler, margarin ve sucuk, salam sosis gibi işlenmiş etlerden de bebek beslenmesinde uzak durulmalıdır. Gazlı içecekler, paketli meyve suları, çay ile kahve gibi içecekler de bebeklere verilmesi sakıncalı ürünlerdir.

Altı ay ve sonrası bebeklerin ek gıdaları meyve ve sebzeler, yoğurt bazı baharatlar ve tahıllardır. Tahıllar arasında annelerin bebeklerine gönül rahatlığıyla yedirebileceği gıdaların başında pirinç gelir. Pirinç glüten alerjisi olan bebekler için de ideal bir tahıldır. Ayrıca yulaf ve siyez unları da bebekler için muhallebi ve çorba yaparken kullanılır. Gluten in toleransı olmayan bebeklere de tam buğday unları ile yapılmış gıdalar yedirilir.

Meyve ve sebze püreleri ile bebek muhallebileri tanesiz oldukları için anneler tarafından en çok tercih edilen ek gıdalardır. Çünkü altı aydan on iki aya kadar bebeklerin taneli ve pütürlü gıdalara alışma sürecinde öncelikli olarak bebek muhallebisi gibi pürüzsüz ürünlere ihtiyaç duyulur. 6 aylık bebek muhallebisi çeşitleri anneler tarafından bebeklere uygun malzemelerle yapılmalıdır. Bebek muhallebisi yapımı için sağlıklı ve doğal ürünlerin kullanılması şarttır. Bu iş için Aşçı Anne bebek muhallebisi karışımlarını içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Gluten içeren bu karışım tam durum buğdayı irmiği, tam yulaf unu, tam pirinç unu ve tam buğday unu barındırır. Aşçı Anne’nin pirinç unlu bebek muhallebisi karışımının tarifi de oldukça basit.1,5 yemek kaşığı pirinç unlu bebek muhallebisi karışımına bir bardak suekleyerek kısık ateşte süreli karışmak sureti ile pişirebilirsiniz. Kaynadıktan iki dakika sonra ocaktan indirilen muhallebi soğuduktan sonra üzerine pekmez ya da tarçın dökülerek bebeklere yedirilebilir. 180 günden büyük bebeğiniz için farklı bir tat arıyor ve onu yeni tatlarla tanıştırmak istiyorsanız Aşçı Anne’nin ev yapımı keçiboynuzlu muhallebi karışımını da denemenizi tavsiye ederiz. Tam durum buğdayı irmiği, keçiboynuzu unu ve tam pirinç unu içeren bu karışımı bebeğiniz çok sevecek. Aşçı Anne Ezilmiş bebek bisküvileriyle de zenginleştirebileceğiniz pirinç unlu ve irmikli bebek muhallebisi karışımlarının dışında hazır Aşçı Anne bebek muhallebilerini de tercih edebilirsiniz. Pratik kullanımı ile her an yanınızda taşıyabileceğiniz Aşçı Anne bebek muhallebisi çeşitleri keçi boynuzlu, elmalı, armutlu ve sade. Aşçı Anne bebek muhallebilerini dilerseniz üçlü ve dörtlü paketler halinde de sipariş edebilirsiniz.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlıklı, ve, Doğal, Bebek, Muhallebisi, Çeşitleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı