Haber Detayı
04 Aralık 2021 - Cumartesi 15:50
 
Malatya Polisi Engellilerin Yanında
Malatya İl Emniyet Müdürlüğü tarafında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Polisevinde düzenlenen programa Vali Aydın Baruş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Nalçacı, engelli bireyler ve aileleri katıldı.
GÜNCEL Haberi
Malatya Polisi Engellilerin Yanında

Programın açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, “3 Aralık dünya Engelliler Günü dolayısıyla bugün bir aradayız. Amacımız engelsiz bir dünya sunabilmek. Sizlerin, Allah’ın lütfu olan çocuklarımıza farklı bir gece yaşatabilmek için bir araya geldik. Sizler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 1845’ten beri kurulmuş olan şanlı, şerefli, halkın canını, malını, namusunu korumakla görevli olan polis teşkilatı sizlerin daima yanında. Sizlerin kutsal ve ağır bir yükünüz var engelli çocuklarınıza ve yakınlarınıza engelsiz bir hayat vermeye çalışıyorsunuz. Pandemi ve deprem sürecinde en çok sizler etkilendiniz” diye konuştu.

Her daim engelli vatandaşların yanlarında olduklarını belirten Vali Aydın Baruş, “Bu tür sosyal faaliyetlerin hem sizler için hem aileleriniz için ne kadar anlamlı olduğunu çok iyi biliyoruz. Böyle bir organizasyonda bir araya gelmeniz sohbet etmeniz dertlerinizin konuşulması önemlidir. Evlatlarımız hepimize emanet bu dünyada imtihan halindeyiz. Bazılarımız her şey elverişli olduğu halde maalesef hayata karşı nankör davranıyoruz, sanki hey şey tamam olunca mutlu bir hayat sürdüreceğiz. Maddiyat bolluk içerisinde olunca hayatımız son derece düzgün olacak diye düşünüyoruz ama hayat böyle bir şey değil. Hayat çevrenizde bulunan insanları mutlu etme ile mümkün, siz ne kadar hayata karşı iyimser bakarsanız, aile fertlerine ne kadar çok gülümserseniz, karşılaştığınız zorluklarda ne kadar çok el ele tutuşursanız hayat sizin için o kadar çekilebilir ve mutlu olacaktır. Her zaman sizlerle beraber olacağımı belirtmek isterim. Kapımız her zaman sizlere açık olacaktır"” şeklinde konuştu.

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı