Haber Detayı
09 Mayıs 2021 - Pazar 09:59
 
Malatya İçin Fırtına, Yağış ve Don Uyarısı
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü özellikle Malatya'nın Kuzey ilçeleri için kuvvetli rüzgar, gece ve yarın sabah saatleri için hafif zirai don ve sağanak yağış uyarısında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Malatya İçin Fırtına, Yağış ve Don Uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü özellikle Malatya'nın Kuzey ilçeleri için kuvvetli rüzgar, gece ve yarın sabah saatleri için hafif zirai don ve sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada: "Bölgemizde havanın parçalı yer yer çok bulutlu; Malatya'nın kuzey ilçeleri, Tunceli ve Bingöl çevreleri öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere yer yer aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının Malatya'nın kuzey ilçelerinin yüksek kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altında beklenmektedir. Bölgemizin diğer kesimlerinde ise önemli bir değişiklik beklenmemektedir. Rüzgarların öğle saatlerinde güney ve güneybatılı, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) eseceği tahmin edilmektedir." denildi.

VATANDAŞLARA UYARILAR

Kurumdan yapılan açıklamada: "Bölgemiz genelinde rüzgarların yer yer kuvvetli ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Malatya'nın kuzey ilçelerinin yüksek kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde hafif zirai don beklendiğinden özellikle kayısı üreticileri başta olmak üzere yetkililerin ve çiftçilerimizin tedbirli olmaları gerekmektedir. Beklenen sağanak yağışlarla beraber yer yer meydana gelebilecek dolu,yıldırım,ani sel,su baskını risklerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." uyarsında bulunuldu.

 

 

malatyatekhaber.com

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: meteoroloji, malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı