Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 16:49
 
Malatya'da Toplu Taşıma Rezaleti
Malatya’da tam kapanma kararının uygulandığı günlerde işe ve hastaneye gitmek zorunda olan vatandaşlar toplu ulaşımda sefer sayılarının az olması nedeniyle büyük zorluk yaşadı.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da Toplu Taşıma Rezaleti

Malatya’da tam kapanma kararının uygulandığı günlerde işe ve hastaneye gitmek zorunda olan vatandaşlar toplu ulaşımda sefer sayılarının az olması nedeniyle büyük zorluk yaşadı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanmanın uygulandığı Malatya’da toplu taşımada sefer sayılarının azaltılması yoğunluğa neden oldu. Dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar sefer sayılarının sınırlı olduğu otobüslerde adeta balık istifi gibi yolculuk yapmak zorunda kalırken covid-19’a davetiye çıkarıldı. 

“BELEDİYE VERDİĞİNİZ KARARLARI TANIMIYOR”

Sosyal medyada  Dr_asenahanımcım adlı kullanıcı tarafından paylaşılan görüntülerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı etiketlendi. Söz konusu paylaşımda Bakan Koca’ya çağrıda bulunulurken:  “Sayın bakanım, mecbur olduğumuz için binmek zorunda kaldığımız Malatya belediyesinin trambüsleri bu halde . Belediye verdiğiniz kararları tanımıyor. Halk trambüste şoföre durup yolcu almaması gerektiğini, üzerinde yazan yolcu sayısının 3 katına çıktığını anlattık ancak belediye araç çıkarmıyormuş. Rezillik içerisinde mecbur olduğumuz için binmek zorundayız çünkü hastaneye giden başka bir araç yok. Hasta olan öksüren bir sürü insan var bu trambüste. Test vermeye gelenler var. Hekim olarak birazdan inip hasta muayene edeceğim. Eve gidip anneme temas edeceğim.” İfadelerini kullandı.

“BELEDİYE GİBİ BELEDİYE”

Dr_asenahanımcım adlı kullanıcı sosyal medya da Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Belediye kurumlarını da etiketlerken: “Nerede maske nerede mesafe nerede tedbir. Yer Malatya trambüsleri sorumlu Malatya belediyesi aylardır bu haldeyiz. Yasağa karşı tek önlemi trambüs sayısını azaltmak olan sonuçlarını takip etmeyen belediye.Belediye gibi belediye. Bir trambüs ve bu kadar insan . Bu sadece bir durak . Bunun gibi 20 durak var . Virüsü nasıl yayabiliriz bakın. “ ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR'DEN AÇIKLAMA

Malatya Büyükşehir Belediyesi gelen tepkiler üzerine sefer sayısını artırırken: "Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek olan tam kapanmada istisna (Görevli) olan vatandaşların herhangi bir sorun yaşamamaları için otobüs sefer saatlerinde değişikliğe gidildi." denildi.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı