Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 20:44
 
Malatya'da Doktora Saldırı
Malatya'da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi İç Hastalıkları polikliniğinde görev yapan Asistan Doktor hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da Doktora Saldırı

Malatya'da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi İç Hastalıkları  polikliniğinde görev yapan Asistan Doktor hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı. 

Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yaşanan saldırıyla ilgili kınama mesajı yayınlayan Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli: "İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi İç Hastalıkları  polikliniğinde görev yapan Asistan Doktor meslektaşımıza hasta yakını tarafında  yapılan saldırıyı kınıyoruz. Toplum sağlığı için  görevlerini büyük bir özveri ve fedakarca yapan sağlık çalışanlarımızın şiddete maruz kalması bizler için kabul edilemez bir durumdur. Milletçe zor günler geçirdiğimiz bu dönemde ahlaki değerlerimizle örtüşmeyen bu tür olayların ve her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu belirtiyor, bu tür çirkin olayların bir daha yaşanmaması için herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Doktor arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı