Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 20:49
 
Malatya'da Bir Tecavüz İddiası Daha
Malatya’da gündemi sarsan tecavüz iddialarıyla ilgili hedef alınan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan sert tepki geldi. Ağbaba: "AKP Malatya İl Başkanı tecavüzcü arıyorsa yanındaki erkek çocuklara tecavüz ederken basılan ve koruduğu il gençlik Kolları yöneticisine baksin." iddiasında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da Bir Tecavüz İddiası Daha

Malatya’da gündemi sarsan tecavüz iddialarıyla ilgili hedef alınan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan sert tepki geldi.  Ağbaba: "AKP Malatya İl Başkanı tecavüzcü arıyorsa yanındaki erkek çocuklara tecavüz ederken basılan ve koruduğu il gençlik Kolları yöneticisine baksin." iddiasında bulundu.

Ağbaba'nın açıklaması şöyle: "“Böyle bir olayın olup olmadığını ortaya çıkarmak üzere Savcıları göreve çağırıyorum. O kişiye referans olan alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir. Referans olduğumu iddia edenler de alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir. Tecavüzcülere sahip çıkanlar alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir. Benim sahip çıktığımı iddia edenler de alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir. Biz bu iddiayı duyar duymaz gereğini yaptık, partimizle hukuki ilişkisini askıya aldık. Bundan sonrası yargının vereceği karara bağlıdır. AKP Malatya İl Başkanı tecavüzcü arıyorsa yanındaki erkek çocuklara tecavüz ederken basılan ve koruduğu il gençlik Kolları yöneticisine baksin. Malatya için üzülüyorsa, biraz onurluysa bir aydır ses çıkarmadığı Yeşilyurt Belediyesi'ndeki insan kaçakçılığına baksın. Parti olarak derhal gereğini yaptığımız halde böyle bir iddiayı kullanarak CHP'ye saldıranlar, hiç alakasız yere benim adımı olaya karıştırmak isteyenler de namussuzdur şerefsizdir, alçaktır. Kim hayatının herhangi bir zamanında tecavüzcülere, tacizcilere sahip çıkmışsa o da alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.”

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya tecavüz,
Yorumlar
Haber Yazılımı