Haber Detayı
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 20:51
 
Erkek Pijama Takımı Seçimi Nasıl Olmalı?
GÜNCEL Haberi
Erkek Pijama Takımı Seçimi Nasıl Olmalı?

Ev giyiminin temel taşı pijamalardır. Evdeki rahatlığımızın sağlanmasında büyük payı olan pijama takımları uyku kalitesinin yükseltilmesinde de büyük bir rol oynar. Hem uykuda hem de konfor alanlarımız olan evlerimizde sağlıklı giyim ürünleri tercih etmemiz elzemdir. Bunun için özellikle erkek pijama takımları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Erkeklerin vücut ısıları kadınlara nazaran daha yüksek olduğu için erkekler daha fazla terlerler. Eğer naylon oranı yüksek kumaşlardan yapılan pijama takımları tercih ediyorsanız terleme oranınız artacaktır. Terlemenin artması su kaybetmek demektir. Su kaybetme vücudumuzda bulunan minerallerinde azalmasını beraberinde getirir. Terleme yoluyla su kaybının önüne geçmek ise giydiğimiz pijamaların pamuklu kumaşlardan olmasına bağlıdır. Pamuklu kumaşlardan üretilen pijamalar hava geçirgenliği sağladığı için terlemeyi azaltır. Terleme yoğun fiziksel aktivitelerden sonra en çok uyku esnasında gerçekleşir. Uyku anında pamuklu pijamalar teri emdiği ve hava alarak terin çabuk kurumasını sağladığı için de tercih sebebi olmalıdır.

Pijama takımları erkek modellerini seçerken dikkat etmemiz gereken bir kriter daha var. Pijamaları evde geçirdiğimiz vakit boyunca ve uyku vakti süresince üstümüzden çıkarmayız. Tenimizle doğrudan temas eden pijamalar cilt sağlığı açısından da sıhhi kumaşlardan üretilmelidir. Ayrıca konforumuz için pijamaları kendi beden ölçümüze uygun seçmemiz de önem taşıyor. İçinde rahat edebileceğimiz pijama takımlarının üst ve alt parçaları vücudumuza ne tam oturmalı ne de çok bol olmalı. Pijama satın alırken mutlaka ölçülerine ve kesimlerine bakarak size hareket özgürlüğü sağlayan modelleri seçmenizde fayda var.

Erkek pijama takımı satın alırken son kriteriniz ise kalite olmalı. Kalitesine güvendiğiniz markalardan pijama alışverişi yapmak hem sağlığınız hem de uzun süreli bir kullanım sunacağından keseniz için faydalı olacaktır. Yıllardır kaliteli penye üretimi yapması ile bilinen Sementa bu markaların en başında geliyor. Sementa’nınpijama takımı erkek modelleri tamamen pamuk ipliklerden dokunuyor. Sementakışlık erkek pijama takımı çeşitleri kalın penyeleri ile kış aylarında üşümenin önüne geçerken yazlık erkek pijama takımı modelleri ise hava alarak serin kalmanızı sağlıyor. Her mevsim tercih edebileceğiniz Sementa pijamalarıkaliteli pamuklu kumaşları ile bozulma ve sarkma yapmadan yıllarca giyebilirsiniz. Desenli ve düz renk seçenekleri bulunan bu pijamalar sıfır, V yakave polo yaka şeklinde farklı tasarımlara sahip. Teri emen yapısı, rahat kesimleri, kaliteli kumaşları, geniş model ve renk seçenekleri ile Sementa erkek pijama takımları ev giyiminde konforunuzu uygun fiyatlara garanti ediyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erkek, Pijama, Takımı, Seçimi, Nasıl, Olmalı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı