Haber Detayı
10 Eylül 2021 - Cuma 01:29
 
Elazığ Valiliği: Olay Arguvan'da Yaşandı
Elazığ Valiliği, Saklıkapı Kanyonu ve Karaleylek Kanyonu’na turistlerin traktörle taşındığına yönelik iddialarla ilgili açıklama yayımlarken görüntülerin Arguvan'a ait olduğunun tespit edildiğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Elazığ Valiliği: Olay Arguvan'da Yaşandı

Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada iddialardaki görüntülerin Malatya ili Arguvan ilçesine bağlı Deregezen ve Çiflikköy mevkiine ait olduğu belirtildi. 

Valilik'ten yapılan açıklamada: "Yapılan araştırmalar sonucunda haberde yer alan mevkinin ilimiz sınırları içerisinde olmayıp, Malatya ili Arguvan ilçesine bağlı Deregezen ve Çiflikköy mevkii olduğu tespit edilmiştir.

Elazığ’dan Saklıkapı Kanyonu ve Karaleylek Kanyonuna ulaşım Elazığ-Baskil Karayolu güzergahında sağlanmaktadır. Baskil ilçesinden sonra Hüyük Köyü ve Kumlutarla köyü güzergahından devam edilerek Hüyük Köy’de konuşlanan iskeleden tekne vasıtasıyla Karaleylek Kanyonuna ulaşılır. Saklıkapı Kanyon çıkışına ulaşım sağlamak için kanyon yürüyüşü yapılabilir. Kanyonlara ulaşım Fırat Nehri üzerinden teknelerle sağlanmaktadır." denildi. 

 

malatyatekhaber.com

 

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber, elazığ kanyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı