Haber Detayı
09 Mayıs 2021 - Pazar 02:23
 
Deprem Uzmanı Naci Görür'den Malatya Açıklaması
Ünlü deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür 7 Mayıs'ta Malatya'da meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki deprem sonrası yaptığı açıklamada: "Bunlar DAF’ın Elazığ depreminden sonra Pütürge kolunun rahatlaması ile ilgili. Dikkatli olunması gereken yer Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu hattı" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Deprem Uzmanı Naci Görür'den Malatya Açıklaması

Ünlü deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür 7 Mayıs'ta Malatya'da meydana gelen 4.0  büyüklüğündeki deprem sonrası yaptığı açıklamada: "Bunlar DAF’ın Elazığ depreminden sonra Pütürge kolunun rahatlaması ile ilgili. Dikkatli olunması gereken yer Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu hattı" ifadelerini kullandı.

Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen deprem sonrası sosyal medyadan açıklamada bulunan Görür: "Dün Malatya-Pütürge/Kökpınar’da 4,0 büyüklüğündeki depremden sonra küçük artçı depremler Çayköy, Balpınarı ve Balkaya’da oluştu. Bunlar DAF’ın Elazığ depreminden sonra Pütürge kolunun rahatlaması ile ilgili. Dikkatli olunması gereken yer Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu hattı." ifadelerini kullandı. 

Görür açıklamalarının devamında: "Arkadaşlar, olan depremlerle ilgili sizi bilgilendirdikçe bana cevabı olmayan sorular soruyorsunuz. Depreme günlük bakmayalım. Bir yerde aktif fay varsa o fay milyonlarca sene deprem üretmiştir ve bir o kadar da üretecektir. Faylar belirli peryotlarla belirli büyüklükte deprem üretirler. Bizim yapabileceğimiz şey deprem güvenli kentler yapmaktır. Tek çözüm budur. Bilinçli halk olarak bunu talep edebilir ve başarabiliriz. Tek köklü çözüm budur. En büyük gücümüz de bilinç, talep , birliktelik ve oylarımızdır." dedi. 

 

malatyatekhaber.com 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: naci görür, malatya deprem,
Yorumlar
Haber Yazılımı