Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 19:23
 
Çalık'tan Adil Gevrek Açıklaması
AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Yeni Malatyaspor’a destek için yapılan İstanbul’daki toplantıyla ilgili olarak: “Orada değerli işadamlarıyla Yeni Malatyaspor'un durumu, bir değişim isteniyorsa talip olanlar konuşuldu. Onun dışında olağanüstü bir durum olmadı. Sonrasında basında gördüğüm hadiseler beni de şaşırttı” Dedi.
GÜNDEM Haberi
Çalık'tan Adil Gevrek Açıklaması

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Yeni Malatyaspor’a destek için  yapılan İstanbul’daki toplantıyla ilgili olarak:  “Orada değerli işadamlarıyla Yeni Malatyaspor'un durumu, bir değişim isteniyorsa talip olanlar konuşuldu. Onun dışında olağanüstü bir durum olmadı. Sonrasında basında gördüğüm hadiseler beni de şaşırttı” Dedi.
AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Yeni Malatyaspor ile ilgili yapılan tartışmaları değerlendirdi. ERTV’de yayımlanan Gündem Özel programında Hülya Kaya’nın sorularını yanıtlayan Çalık: “Toplantıdan sonra Adil Başkan ile ne oldu ne bitti müzakeresini yapmadık. Adil Başkanın görevi devralması ve 6 yıllık bir süreç var. İnsanların emeklerini görmek lazım. Bir doygunluk olabilir, Yapılan görev süresi uzun gelebilir. Kan değişimi dönemleri olabilir. Ama incitmeden yapmak lazım. Adil Başkan Malatya'da UEFA oynattı. 3 senedir Süper Lig'de. Geçen sene düştük. O esnadaki süreci çok canlı yaşamış birisiyim. Yıllar geçsin bir gün anlatayım o süreci. Ama sonrasında bir şey oldu Adil Başkan gidiyor, gidecek, gitmesi isteniyor şeklinde konuşmalar başladı. Sonra biz Milletvekilleri olarak bir araya geldik. Büyükşehir Belediye Başkanımızda vardı. Bu geçen sezonun sonu. O dönemde Adil Başkanla ilgili "görev teslimi yapılacaksa da sağlıklı bir şekilde teslim etsin." düşüncesi hakim oldu. Sonrada açıklamalar yapıldı. Adil Başkan gidecek dendi. Ama sonrasında devam etti. Ben süreçten koptum. Öznur Çalık Adil Başkanın arkasında diyorlar. Ben Malatyaspor taraftarıyım. Ben kimseyi desteklemedim Malatyaspor'u desteledim. Bu yorumlar ortadan kalksın diye maça gitmedim. Televizyondan maçları izledim. Bu süreçlerde de aradılar konuştuk. Adem Kaptan aradı konuştuk.” Dedi.
 

“BENİ ŞAŞIRTTI”


Çalık Adil Gevrek’in kendisine “Malatyaspor'u teslim ettiğimde gönlümün rahat ettiği, gözümün arkada kalmayacağı bir isme teslim etmek isterim” dediğini söylerken Adil Gevrek’in aksine İstanbul’daki toplantıda herhangi bir sorun yaşanmadığını söyledi. Çalık:  “Adil Başkan, ‘Ben Malatyaspor'u teslim ettiğimde gönlümün rahat ettiği, gözümün arkada kalmayacağı bir isme teslim etmek isterim’ dedi. Ben gitmiyorum demedi. Sonra İstanbul'da konuşulsun, Adil Başkan'da olsun toplantıda diye  konuşuldu. Sonra toplantıya gittik konuşuldu sonrasında basında gördüğüm hadiseler beni de şaşırttı. Orada değerli işadamlarıyla Yeni Malatyaspor'un durumu, bir değişim isteniyorsa talip olanlar konuşuldu. Onun dışında olağanüstü bir durum olmadı. Bir gün de Veli Bey'in olduğu toplantı yapılır. Yeter ki bir araya gelinsin. Kasıtlı bir tavır değildi.” İfadelerini kullandı. 
Olağan Mali Genel Kurul toplantısından önce açıklamada bulunan Çalık’ın, kurulda Adil Gevrek’in sert açıklamaları sonrası ne diyeceği ise merak konusu oldu. 

 

 

malatyatekhaber.com

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: öznur çalık,
Yorumlar
Haber Yazılımı