Yazı Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 23:47
 
Sen, biz hepimiz olabilmeliyiz
SEVDA KÖK
 
 

YIllar yıllar  önce Malatya'da giden Malatyalılar için hep şöyle diyordum !!

Neden Memleketimizi bırakıp gitmişler bizim memleketimize  yatırım yapmaları gerekirken neden gitmişler diye söylüyordum

YIllar yıllar  geçti zaman zaman o sistemlerimin sebebini öğrenmeye hatta yaşamaya  başladım neden mi ? Anlatayım bu memleket için yürekleri dolu , dolu  gözleri pırıl , pırıl olan insanlar  bir şeyleri yapmak istediklerinde  hep birilerinin engeliyle karşılaştıkları için, oradan oraya  savruldukları için, yıprandıkları  için, küsüp gidenler olmuş, gidenler başka memleketleri kendi memleketleri gibi saymış ne engel görmüş ne çengel görmüş ne de hasüdü Malatya sözünün hasutlugunu başka yerlerde görmüş, gittikleri yerde fikir düşünce ve azimleri ile saygı görmüşler işte bu nedenle  yatırımları hep dışarıya olmuş

Mesela  bir  tereyağına, bir peynire bile devletin  çalışanı tav oluyorsa, tereyağını aldığı yere hizmet gönderiyor da  konuşan eleştiren vatandaşa hizmet götürmüyorsa bu memleket nasıl düzelir söyler misiniz ????

Trilyonluk yatırımlar çürümeye terk ediliyorsa,  devletin  araçları  keyfi gezmelerde kullanılıyorsa gelin siz düşünün bu memleket nasıl gelişir.

Bir vatandaş devlet büyüklerine il ilçe yetkililerine  derdini anlatamıyorsa, herkes bu konularda perişansa   eğer gelin düşünün.

Kimi devletin şebeke suyunu diğer köye vermez, bir diğeri diğer köye giden yolu kapatır, bir diğeri sanki gurur verici olaylarmış gibi bunları gururlana  gururlana anlatıyorsa vay halimize vay bizim gelecek için yetişen evlatlarımıza .

Anlatacak  o kadar çok şey var ki onun için diyorum gelin bizimle birlikte köyleri ziyaret  edin. Gelin görün neler var neler şehirden uzak hayatlarda   neler yaşanıyor nasıl haksızlıklar yaşanıyor  gelin görün dinleyin insanlığınızdan utanırsınız. 

 

 
Etiketler: sevda kök, malatya,
Yorumlar
Haber Yazılımı