Yazı Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 14:21
 
"Malatyam kader mi dersin alın yazısı mı?"
SEVDA KÖK
 
 

Malatyam kader mi dersin alın yazısı mı?

Yoksa vira bismillah diye başlayan umutların fora oluşumu mu ?

Ne bileyim ne derseniz  diyin artık,  okul zamanı yaklaşırken geleceğe yatırım zamla  oluyor herhalde. Yada bu işin usulünü biz bilmiyoruz anlam veremiyorum.

Oysaki yeni Belediye Başkanımız örgencilerimizi neden düşünmediler diye  sormak istiyorum.

Bu çocuklar okula giderken servis parası veremeyen aileler mecburen otobüslere yöneliyorlardı. Şimdi otobüs de hayal oldu nasıl olacak bu çocuklar nasıl okula gidecek diye aileler kara kara düşünmeye başladılar.  Öyle ailelerimiz var ki bir kalem alamayacak durumda aileler var bir kolaylık olması gerekmez miydi ?

Nasıl mı?

Mesela  emeklilere ücretsiz yolculuğa sınırlama yerine ulaşım öğrencilere ücretsiz olsa, emekliler de emekli indiriminden yararlansa daha iyi olmaz mıydı? Evet zor şartlar emekliler de zar zor geçiniyor ama öğrenciler içinde gelecek söz konusu.

Oysaki vekiller şimdi park bahçe sokak isimleri derdine düşeceklerine bu konuyu gündeme getirseler en azından hiç değilse geleceğe bir ışık olurlar.

Aynı zamanda memleket için projelere yatırımlara eksiklere daha çok ilgi çekseler daha iyi olmaz mı?

Öyle hoplamakla, zıplamakla, kızmakla olmaz. Malatyalının çok hizmete ihtiyacı var.

Biz daha çok çalışan Makam araçlarında gezenlerden bekliyoruz ..

Evet belki de meclise gönderdiklerimizden   çok şey bekliyoruz ama !!

Zaten çok çalışacak insanları seçmedik mi?

O halde neredeler?

Konuşan soran sorgulayan toplum bilinçli toplumdur bizlerde. Bilinçli olarak soruyoruz icraatları tabi ki gelelim tekrar otobüs zammına aşağıda yazan zam sizin hoşunuza gitti mi ??

Ne dersiniz ??

" 15 Ağustos tarihi itibari ile uygulamaya alınan karar gereği Malatya Kart’ta bir kişilik tam kart ücreti 2.60 TL’ye yükseldi. Öğrenci fiyatı 1.75 TL olurken aktarmalı biniş ücreti ise 1 TL olarak açıklandı.

Yeni fiyat tarifesine göre 120 binişlik 30 günlük sivil kart 195 TL olurken, öğrenci kartı ise 130 TL’ye yükseltildi. Tek binişlik kartlarda ise yapılan zam oranı sonrası 2 binişlik kartlar 7 TL, 4 binişlik 14 TL 6 binişlik ise 21 TL olarak güncellendi."

 
Etiketler: "Malatyam, kader, mi, dersin, alın, yazısı, mı?",
Yorumlar
Haber Yazılımı