Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 14:04
 
YMS'de Cueva Tepkisi: Soyunma Odasında Neler Yaşandı?
Yeni Malatyaspor'da Cueva Hamza Hamzaoğlu’nun raporu ve isteği doğrultusunda, disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakıldı.
SPOR Haberi
YMS'de Cueva Tepkisi: Soyunma Odasında Neler Yaşandı?

Yeni Malatyaspor'da Cueva Hamza Hamzaoğlu’nun raporu ve isteği doğrultusunda, disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakıldı.

Yeni Malatyaspor'dan yapılan açıklamada: "Profesyonel futbolcumuz Christian Alberto Cueva, Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu’nun raporu ve isteği doğrultusunda, disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılmıştır. Kamuoyuna duyurulur." denildi.

Cueva'nın kadro dışı bırakılması beraberinde tartışmaları da getirirken taraftarlardan da karara tepki yağdı.

Milli takım seviyesinde mücadele eden Cueva'ya kadro dışı bırakılma gibi ileri bir cezanın verilmesi gözleri tekrar Denizlispor maçında yaşananlara çevirdi. 

SOYUNMA ODASINDA YAŞANANLARIN RAPORU SUNULDU

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Hamzaoğlu, Denizlispor maçı devre arasında soyunma odasında yaşananlar nedeniyle yönetime rapor sunduğunu ve yönetimle gerekli konuşmaları yaptığını belirtmişti. Hamzaoğlu: Orada 2-0 öne geçtik ve rakip üstümüze gelmeye başladı. Tehlikeli ataklar yapmaya başladı. Orta sahada Adem zaten bir kaç haftadır maç oynamamıştı , sakattı. Onu koruma adına biraz önde oynatalım dedik. Ama oyunda oynamak zorundaydık. Hem Cueva'yı hem Adem'i Acquah'ın önünde kullanmaya karar verdik. 2-0'lık skoru da bulduk. Ama ondan sonra hem Adem hem  Cueva takıma defansif anlamda tam destek vermesi için birinden birini çıkarmak zorundaydım. Adem'e biraz daha performansını artırabilmesi için zaman vermek istedim. O dakikalarda aslında devre arasını bekleyecektim fakat bir gol yiyip devreye girmek istemedim. O yüzden bu hamleyi bir an önce yapmak istedim. Bu arada Zeki'nin sakatlığı geldi. Öyle olunca bir değil 2 hamle yaptım. Bu taktiksel bir değişimdi.  Yoksa bir hiçbir oyuncum kötü olduğu için oyundan çıkarmadım. Bunun içinde değişiklikler yapabiliriz ama bazen çok iyi oynayan bir oyuncuyu bile oyundan çıkarabilir teknik direktör. Bu taktiksel değişimdir. Ama bir Cueva ile ilgili bunu düşündük. Ama Cueva'nin sahadan çıkarken tepkisini anlarım ama daha sonra soyunma odasında yaşadıklarımızı ki onlar bizde kalır,  değerlendireceğiz. Yönetimle gerekli konuşmaları yaptım. Raporumu sundum. Onlarda değerlendirmelerini yapıp daha sonra bakacağız." demişti.

Cueva'nın kadro dışı bırakılmasıyla taraftarlar tarafından karara tepki yağarken gözler şimdi konuyla ilgili yönetimden yapılacak yeni açıklamalara çevrildi.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber, yeni malatyaspor,
Yorumlar
Haber Yazılımı