Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 23:01
 
"Yetkiler Artık Gürkan'da Çalışmalara Hız Versin"
Malatya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ali Özgül, birçok kez gündeme getirdiği Battalgazi İmar konusunu yeniden gündemine aldı.
GÜNDEM Haberi

Malatya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ali Özgül, birçok kez gündeme getirdiği Battalgazi İmar konusunu yeniden gündemine aldı.

Özgül, dönemin Battalgazi Belediye Başkanı Olan Selahattin Gürkan'ın imar konusunda topu Büyükşehir Belediyesine attığını söylerken, "artık top kendisinde çalışmalar hız versin. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak artık yetkiler kendisinde" diyerek imar çalışmalarına hız vermesi gerektiğini ifade etti. 
-Malatya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Ali Özgül; "Battalgazi ilçesi bir köy gibi görünüyor" diyerek, "Artık büyükşehir belediye başkanısınız, imar çalışmaları için artık yetkiniz var çalışmaları hızlandırın" ifadelerinde bulundu.
 

"İMARDAN PAYINI ALAMADI"


'Battalgazi İmar konusunda geride kaldı' diyen Özgül;"Öncelikle idrak ettiğimiz Ramazan Bayramını kutluyorum. Battalgazi Belediyesi yıllardır maalesef imardan payını alamamıştır. Bugün, Yeşilyurt ile Battalgazi'yi karşılaştırdığımızda Battalgazi köy halinde duruyor. Selahattin Gürkan'ın Büyükşehir ile birlikte Merkez ilçe Battalgazi Belediye Başkanlığı döneminde birkaç kez dile getirmemize rağmen, 'Büyükşehir Belediyesinden kaynaklanan sıkıntıların olduğunu' belirterek, İmarın yavaşlatıldığını söylüyordu. Bugünde artık kendisi Büyükşehir Belediye Başkanı olduğuna göre, Battalgazi Belediye Başkanı sayın Osman Güder ile birlikte bu işi hızlandırması gerekiyor" şeklinde konuştu. 
 

"ARTIK BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI"


Battalgazi belediye başkanlığı döneminde imar konusunu Büyükşehre attığını söyleyen Özgül, şimdi Büyükşehir belediye başkanı İmara acil çözüm bulmalı diyerek şunları söyledi;"Gerçekten Yeşilyurt bölgesine bakıldığı zaman şehrin bir bu tarafının nasıl bir gelişmişlik yakaladığı gözler önünde. Ama Battalgazi tarafına bakıldığı zaman ilçe merkezi adeta bir köy veya mahalleyi andırıyor. Dediğim hem Battalgazi Belediye, Hem de Büyükşehir Belediye Başkanları bu işe biran önce çözüm bulmaları gerekmektedir. Emlak komisyoncu arkadaşlarımız, 5 yıldır Battalgazi bölgesinde arsa satamamaktadırlar. Pazarlıklar hep bozulmaktadır. Bugün bir Hanımınçiftliği bölgesinde bir arazinin tapusunu belediyeye götür, 'İmar Çalışması var ne olacağını bilemiyoruz' yanıtı geliyor. Buda ister istemez üyelerimize ve arkadaşlarımıza ister istemez sıkıntı yaratmaktadır. Gayrimakul yatırımcısına arsayı vereceksiniz, belediyeye gidiyorsunuz imar belirsiz. Böyle bir şeyin olmaması gerekiyor.  Özellikle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan bey'in bu konuya el atması gerekiyor. Kendi döneminde bize belirttiği, ' Büyükşehirde imar komisyonunda bu işlerin yavaşladığını' söylüyordu. Şimdi kendisi geldi büyükşehir başkanı oldu. İmar işlerinin hızlandırılacağını düşünüyoruz ve hızlandırılması gerekiyor"

 

malatyatekhaber.com-malatyasoz.com-Onay Ozan

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Yetkiler, Artık, Gürkan'da, Çalışmalara, Hız, Versin",
Yorumlar
Haber Yazılımı