Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 00:15
 
Yeni partideki AKP’li vekillerin sayısı 100’ü geçti! Davutoğlu, Cuma günü açıklayacak…
Parti kurma çalışmalarını sürdüren Ahmet Davutoğlu, Ankara’da eski AKP milletvekilleriyle bir araya geldi. Toplantıda yeni kurulacak partide yer alacak isimlerin konuşulduğu bildirildi.
SİYASET Haberi
Yeni partideki AKP’li vekillerin sayısı 100’ü geçti! Davutoğlu, Cuma günü açıklayacak…

Disipline sevk edilen 4 siyasetçinin yanı sıra bazı eski milletvekilleri ve il başkanlarının katıldığı toplantı yaklaşık 5.5 saat sürdü. Kurulması beklenen yeni parti iddiaları sonrası eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 3 siyasetçi MYK kararı ile kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Davutoğlu’nun önümüzdeki günlerde basın toplantısı yapması bekleniyor.
AKP MYK toplantısında kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aralarında bulunduğu 4 siyasetçi, tebligatların ulaşmasından sonra Ankara’da bir toplantı yaptı. Toplantıya, disipline sevk edilen 4 siyasetçinin yanı sıra bazı eski milletvekilleri ve il başkanları da katıldı. Ankara’da yapılan toplantı yaklaşık 5.5 saat sürdü.
 
Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıda ihraç talebi karşısında alınacak tutum ele alındı, savunma yapıp yapmama değerlendirildi. Disipline sevk edilen üyelerin 7 günde sözlü ya da yazılı savunma hakkı bulunuyor.
 
Gazete Duvar’da yer alan habere göre, toplantı yarın da devam edecek.
 
Toplantı sonrası alınacak karar eski başbakan Davutoğlu tarafından cuma günü basın toplantısı ile açıklaması bekleniyor.
 
AK PARTİ’Lİ İSİMLERİN SAYISI 100′ YAKLAŞTI
Toplantıya an itibariyle seçilmiş 10 AKP’li vekilin katıldığı belirtilirken, eski AKP’li isimlerin sayısının 100’e yaklaştığı belirtildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, partideki, AKP’li, vekillerin, sayısı, 100’ü, geçti!, Davutoğlu,, Cuma, günü, açıklayacak…,
Yorumlar
Haber Yazılımı