Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 16:05
 
Yeni parti aralık ayında kuruluyor
AK Parti’den ayrıldıktan sonra yeni parti kuruluşu için çalışmalara hız veren Ali Babacan’ın partisinin kuruluş tarihini büyük oranda netleştirdiği iddia edildi. Babacan’ın yakın bir süre içinde kamuoyu önüne çıkarak, kuracağı partinin hedeflerini ve temel ilkelerini açıklamaya hazırlandığı öğrenildi.
SİYASET Haberi
Yeni parti aralık ayında kuruluyor

Ali Babacan’ın ekibinde yer alan bir siyasi, partinin kuruluşu için, “Kasım sonu, aralık başı gibi, yani 2019 bitmeden bu işin ete kemiğe bürünmesi, partinin tüzel kişilik kazandırılması isteniyor” bilgisini verdi.
 
BBC Türkçe’nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “ne yapacaksan burada yap” çağrısına karşın, AK Parti’den istifa eden Ali Babacan ve çoğu geçmişte AK Parti içinde önemli görevler almış isimlerden oluşan ekibinin, yeni parti kurma girişimleri eski partileri AK Parti ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da dikkatle izleniyor.
 
İktidar partisi kanadında, Babacan hareketinin yüzde 1-2 oy alsa bile “AK Parti’ye kaybettiren” rolü üstleneceği değerlendirmesi yapılıyor. İşte bu nedenle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık eski yol arkadaşlarını “ihanet” içinde olmakla suçladığı biliniyor.
 
Erdoğan Temmuz ayı sonunda yaptığı bir konuşmada “Millet parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, bunu yapıyormuş. Bunlara takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder” demişti.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, parti, aralık, ayında, kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı