Haber Detayı
24 Haziran 2018 - Pazar 14:57
 
Vali Kaban Oyunu kullandı
GÜNDEM Haberi
Vali Kaban Oyunu kullandı

Malatya Valisi Ali Kaban, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde oyunu kullanmak için Fatih İlköğretim Okulunda sandık başına gitti.

Eşi Neriman Kaban ile birlikte oy kullanmaya gelen Vali Kaban, sandık görevlilerine kolay gelsin dileklerini ilettikten sonra oylarını kullandılar.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Kaban, “Öncelikle demokrasinin olmazsa olmazı bir seçimi daha idrak ediyoruz. Memleketimize, bu günümüze, geleceğimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Burada en önemli husus; bu seçimin ve bütün seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde suhuletle, sükûnetle başlatılıp bitirilebilmesidir. Bu anlamda Türkiye geçmişteki tecrübelerine bakılarsa, bu demokrasinin uygulandığı bütün zamanlar içerisinde seçimlerde gayet başarılı bir sonuç elde etmiştir. Bu anlamda başarılıyız. Anayasa değişikliğinden sonra ilk kez yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçimlerini inşallah güven ve huzur ortamı içerisinde bitirmiş olacağız. Malatya’mızda bu hususlarda geçmişte de olduğu gibi barış içerisinde birlikte yaşama uhresine seçimlerde de riayet etmiştir. Hayatımızın, yaşamımızın bütün sürecinde de bu hâkimdir. Bu anlamda da Malatya olarak da mutluyuz. Bundan dolayı gerçekten övünebiliriz. Ben tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

 

BÜLTEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Kaban, Oyunu, kullandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı