Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 13:31
 
Uğur Meleke'den Yeni Malatyaspor'lu İsme Övgü
Yeni Malatyaspor'un Beşiktaş'a 1-0 yenildiği maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan ünlü yorumcu Uğur Meleke, Tetteh ile ilgili: "Yeni Malatyaspor adına parantezi hak eden isimse Tetteh idi bence. Dünkü yüksek vitesiyle, o klas topu paslarıyla takımının lokomotifiydi Ganalı. Etrafında bir-iki kaliteli oyuncu daha bulabilse, ete kemiğe bürünebilirdi Tetteh’in faydalı oyunu." ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Uğur Meleke'den Yeni Malatyaspor'lu  İsme Övgü

Yeni Malatyaspor'un Beşiktaş'a 1-0 yenildiği maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan ünlü yorumcu Uğur Meleke, Tetteh ile  ilgili: "Yeni Malatyaspor adına parantezi hak eden isimse Tetteh idi bence. Dünkü yüksek vitesiyle, o klas topu paslarıyla takımının lokomotifiydi Ganalı. Etrafında bir-iki kaliteli oyuncu daha bulabilse, ete kemiğe bürünebilirdi Tetteh’in faydalı oyunu." ifadelerini kullandı. 

Hürriyet'te yer alan yazısında Meleke'nin değerlendirmeleri şöyle:

"Malatya 45,5 ile ligin en az topla oynayan iki ekibinden biri. Yüzde 74,5’la da en düşük pas isabetine sahipler. Genelde uzun metrajlı ve yüksek oynuyorlar, maç başına 19,9 hava topu kazancıyla bu alanda liderler. İlk devre boyunca da geçiş hücumu planları sadece Tetteh’e yüksek top atmaktan ibaretti. Tetteh de sola deplase olduğu için Rosier-Welinton’la eşleşti o bölgede. Yani Malatya merkezden ayağa oynayarak çıkmadığı/çıkamayacağı için Necip tercihi aşırı defansifti. İlk devreyi bir bakıma çöpe atmış oldu Beşiktaş.

İkinci devreye Sergen Hoca doğal olarak Mensah/Necip değişikliğiyle başladı... Maça da bir bakıma 46’da başlamış oldu Beşiktaş. Mensah’ın girişiyle üçüncü bölgede artan siyah beyaz renk yoğunluğu, Souza-Aboubakar-Atiba organizasyonunu ve golü getirdi zaten. Sergen Yalçın’ın da muhtemelen ilk 45’te değil, ikinci 45’teki oyunundan memnun olduğu bir gündü dün. Malatya’daki maçın öyküsüne ekstra tesir eden iki oyuncuya da ayrı parantez açmak lazım: Atiba yine kendisine ihtiyaç olan anda çıktı ortaya. Gol vuruşundaki zamanlaması, soğukkanlılığı, tekniği muazzamdı gerçekten. Yeni Malatyaspor adına parantezi hak eden isimse Tetteh idi bence. Dünkü yüksek vitesiyle, o klas topu paslarıyla takımının lokomotifiydi Ganalı. Etrafında bir-iki kaliteli oyuncu daha bulabilse, ete kemiğe bürünebilirdi Tetteh’in faydalı oyunu." 

 

 

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: yeni malatyaspor
Yorumlar
Haber Yazılımı