Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 20:00
 
Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Profesörün Odası Kundaklandı
Malatya Turgut Özal Tıp Merkezinde Cuma gecesi Prof. Dr. Selami Çağatay Önal'ın odası bir hasta yakını tarafından kundaklanarak, ateşe verildi.
GÜNDEM Haberi
Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Profesörün Odası Kundaklandı

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezinde Cuma gecesi Prof. Dr. Selami Çağatay Önal'ın odası bir hasta yakını tarafından kundaklanarak, ateşe verildi.

Olayda can kaybı yaşanmazken, bir personel dumandan kısmen etkilendi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay:

"1. Cuma gecesi Üniversitesimiz Tıp Fak. Turgut Özal Tıp Merkezi beyin cerrahisi kliniği öğretim üyesi Prof. Dr. Çağatay Hocamızın odası bir hasta yakını tarafından kundaklanıp yakılmıştır.

Nöbetçi ekiplerimiz ve Malatya itfaiyesinin müdahalesi ile yangın kısa sürede söndürülmüştür.

2. Dumandan etkilenme ihtimali olan bölgelerde gerekli tedbirler eşzamanlı olarak alınmıştır. Yangına müdahale eden bir personelimiz dumandan kısmen etkilenmiş acil servisimizde kısa süreli tedavi ile düzelmiştir.

3. Yangın poliklinik ve öğretim üyesi odalarının olduğu bölgede mesai dışında gece yarısını geçen zamanda (01:06) olması nedeniyle hastanemizin işleyişini etkilememiştir.

Duman tahliyesi sonrası 9 öğretim üyemizin koridoru dışında kalan alanlar 2 saat sonra kullanıma açılmıştır

4. Çağatay hocamızın odası kullanılamaz duruma gelmiş, tesisat hasar görmüştür. Diğer hocalarımızın odaları hafif etkilenmiş, 9 hocamızın odası geçici olarak taşınmıştır. Hasar tespitinin arkasından tadilat başlamıştır.

5. Güvenlik kamerası görüntüleri eş zamanlı incelenmiş ve emniyet görevlileri ile paylaşılarak olayın faili tespit edilmiş ve suç duyurusunda bulunulmuştur. Olayın faili ertesi gün gözaltına alınmıştır.

6. Hadiseyi yakından takip ediyoruz. Hastalarına gecesini gündüzünü veren, fedakarca çalışan değerli hocamız Prof. Dr. S. Çağatay Önal’a bir kez de buradan geçmiş olsun diyorum.

7. Yaşanılan bu olay şiddetin ötesinde bir durum olup, hepimizin üzerinde düşünmesini ve sağlıkta şiddetin önlenmesine çare aranmasını elzem kılmaktadır.

8. Yangın anından itibaren bizzat sahada takip ettiğim bu elim olayın ucuz atlatılmasında başhekimimiz ve tüm çalışma arkadaşlarıma, Malatya itfaiyesi ve emniyet görevlilerine teşekkür ediyorum. " dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: turgut özal hastanesi kundaklama
Yorumlar
Haber Yazılımı