Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 15:39
 
Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası, istişare toplantısı düzenledi
Malatya şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, şoför esnaflarına yönelik istişare toplantısı düzenledi.
- Haberi
Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası, istişare toplantısı düzenledi

Malatya şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, şoför esnaflarına yönelik istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkç, TESK Genel Başkanı Bendevi Paladöken, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet İnce, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı ve TESK Başkan Vekili Fevzi Apaydın, TESK Genel Başkan Vekili Burhan Aksak, MESOB Başkanı Şevket Keskin, esnaf odası başkanları ve şoför esnafı katıldı.

MESOB Başkanı Şevket Keskin; ''Biz hep istikrardan yana olduk. Hükümete sonuna kadar destek verdik, yine destek vereceğiz.'' diyerek, şoför esnaflarının plaka tahsisi, garajlara giriş ve çıkışlardaki ücret uygulaması, taksi durakları ve minibüs durakları yenileme uygulaması, galericiler sitesindeki asfalt sorunu ve kamyoncular garajında artezyen kuyusu açılması konusundaki sorun ve talepleri dile getirdi.  Keskin, sorunların kısa sürede çözümlenecceğine inandığını belirterek, diğer sektörlerdeki esnaf ve sanatkarlarında büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından çözülmesi gereken sorunları da bulunduğunu belirterek, tabela vergisi, içmesuyu faturalarına yansıtılan ücretler gibi sorunları da dile getirerek, bu sorunların da çözüm bulacağına inandığını kaydetti.  Keskin sözlerini şu şekilde bitirdi; '' Artık şunu istiyoruz, şoför esnafı artık belediyelerden dert yanmayacak. Sadece şoför esnafımız değil, tüm esnaflarımız belediyelere gittiğinde kapılar açılacak ve sorunlar çözülecek, biz bunu istiyoruz. "

 

BAKAN TÜFENKÇİ "CUMHURBAŞKANIMIZ ESNAFIN DOSTUDUR"

Bakan Tüfenkçi; ''Esnaf ekonominin bel kemiğidir. Faizlerin yüzde yirmi olduğu ortamda biz esnaf ve sanatkarımıza yüzde dört, beş faiz oranıyla kredi imkanları sunuyoruz. '' dedi. Tüfenkçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan içinse; '' Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan esnaf dostudur, baş ustadır. Bunu samimi olarak söylüyorum." dedi.

 

POLAT "MÜJDE OLARAK VERİYORUM"

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, esnaf ve sanatkarların yaşadıkları sıkıntılara her zaman çözüm odaklı olarak yaklaşacaklarını ifade ederek; ''Şunu net olarak ifade edeyim, bugün yarından iyi olacak, yarın da bugünden iyi olacak. Hep daha iyiye, daha güzele gideceğiz. Müjde olarak veriyorum; şehir merkezinde başlamak üzere, mahallelere ve ilçelere de devam ederek, bütün taksici kardeşlerimizin taksi duraklarını yapacağız. Bütün taksi duraklarını en iyi şekilde yapıp size teslim edeceğiz. " dedi.

 

BÜLTEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şoför, ve, Otomobilciler, Esnaf, Odası,, istişare, toplantısı, düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı