Haber Detayı
12 Ağustos 2018 - Pazar 17:58
 
"Sevinçler Bazen Kalıcı Hüzünler Doğurur"
GÜNDEM Haberi

Bu günlerde çok garip şeyler oluyor. Siyasi düşünceler tersine dönmüş vaziyette. Amerika dostları şimdi Amerika karşıtı olmuş, Amerika karşıtı olanlar ise şimdi Amerika’dan medet umma vaziyetine gelmiş. Bunu daha açık anlatmak için biraz geçmişe dönelim.
    6. Filo eylemleri 1967-1971 yılları arasında Türkiye'yi ziyareti sırasında ABD'nin 6. Filo'da görevli askerlerine karşı girişilen eylemlerdir. Özellikle eğlence yerlerinin bulunduğu Beyoğlu'nda ABD askerlerinin başlarından keplerini kapmak, üstlerine kırmızı boya atmak, üniformalarını jiletlemek ya da kıstırıp hırpalamakla başlayan eylemler, askerlerin denize atılmasına kadar varmıştır. Amaç dünyada birçok savaşın sebebi olan ABD’nin Türkiye’ye girmesini engellemektir. 68 solcu gençliği Dolmabahçe Sarayı yakınlarında ABD askerlerini denize dökmüş, o dönemin hükümeti de bu eylemleri gerçekleştiren bu gençlerin birçoğunu tutuklamış, eylemleri bastırarak Amerika’nın Türkiye’ye girmesine yol açmıştır. Ondan sonra da ülkemizde birçok Amerika üssü kurulmuştur. Sonra ne mi olmuş?  Amerika Türkiye’ye girdikten sonra tütün ekimi, pancar ekimi, haşhaş ekimi gibi birçok ürünün üretilmesini kısıtlanmıştır. Ve bunun gibi birçok ürün ülkemizde ekimi, dikimi kısıtlanmıştır. ABD’nin pazarı haline gelmiştir Türkiye. Önceleri kendi kendine yeten ülke şimdi dışa bağımlı bir ülke olmuştur.
     Dün Amerika dostu olan kişiler Amerika dostu olmayanları kominist ilan edenler, şimdi ise Amerika düşmanı olmayanları vatan haini ilan ediyor. Çok ilginç bir değişim değil mi? Şimdi herkes kominist mi oldu? Dün ABD karşıtlığı koministlikse bu gün nedir acaba? 
     Kanser hücresi vücuda girdikten sonra kanserle mücadelenin fazla anlam kazanamayacağı düşüncesindeyim. Artık çok geç kalınmış bir karşı gelinmişlikle karşı karşıyayız. Kanser hücresi vücudumuzun (Ülkemizin) her yerini kaplamış durumda. 15 üssün kurulmasına izin vermeseydik bu kanserin ülkeye yayılmasını çoktan durdururduk.

 

 

 

 

YAZARIN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Sevinçler, Bazen, Kalıcı, Hüzünler, Doğurur",
Yorumlar
Haber Yazılımı