Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 21:22
 
Sergen Yalçın'a Ağır Ceza
Kasımpaşa-BTCTurk Yeni Malatyaspor maçında kırmızı kart gören Sergen Yalçın'ın cezası belli oldu. Yalçın'a hakeme hakaret gerekçesiyle 4 maç yedek kulubesine ve soyunma odasına giriş yasağı verildi.
GÜNDEM Haberi
Sergen Yalçın'a Ağır Ceza

Kasımpaşa-BTCTurk Yeni Malatyaspor maçında kırmızı kart gören Sergen Yalçın'ın cezası belli oldu. Yalçın'a hakeme hakaret gerekçesiyle 4 maç yedek kulübesine ve soyunma odasına giriş yasağı verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 07.11.2019 tarih ve 25 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

BTC TÜRK YENİ MALATYASPOR Kulübünün, 03.11.2019 tarihinde oynanan KASIMPAŞA A.Ş. - BTC TÜRK MALATYASPOR Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KALE ARKASI KAPALI G blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada BTC TÜRK YENİ MALATYASPOR Kulübü teknik sorumlusu ALİ RIZA SERGEN YALÇIN'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 4 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BTC TÜRK YENİ MALATYASPOR Kulübü teknik sorumlusu ALİ RIZA SERGEN YALÇIN hakkında tedbire uymama eylemi nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA karar verilmiştir."

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: sergen yalçın ceza
Yorumlar
Haber Yazılımı