Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 20:01
 
Selvi'den dikkat çeken bir köşe yazısı
Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde 15 Temmuz Darbe girişiminin yaşandığı güne dair bir yazı kaleme aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli için ''Elinde kan var" başlıklı yazısında Selvi, Şaban Dişli'nin FETÖ'den tutuklu kardeşiyle Çankaya köşkünde görüştüğünü de aktardı.
SİYASET Haberi
Selvi'den dikkat çeken bir köşe yazısı

Selvi; “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, gözlerden uzak bir köşede bir askerle konuşuyordu. Bir ara salonda yürümeye başladılar. ‘Bu asker kim?’ diye sordum. Doyurucu bir cevap alamadım. Bir süre sonra asker ortadan kayboldu. O zaman ‘Şaban Dişli’nin kardeşiymiş, gözaltına alındı’ denildi. Bir yanda Erdoğan’ın yakın ekibinden Şaban Dişli, diğer yanda Erdoğan’ı devirecek darbeye karışan Mehmet Dişli... Küçük dilimi yutacak gibi oldum”

 

İşte Selvi'nin bugünkü yazısından satır başları:

Hulusi Akar’ın götürüldüğü Akıncı Üssü’nde darbenin beyin takımı olan ‘Sulh Konseyi’ üyeleriyle görüştürülmesinde aracı olan da Dişli’ydi. Zaten kendisi de Yurtta Sulh Konseyi’nin ilk üç isminden biriydi. Darbenin başarısız olduğunun ortaya çıkması üzerine Akar’la birlikte helikoptere binip Çankaya Köşkü’ne gelen de oydu. 15 Temmuz’u anlattığım ‘Darbeye Geçit Yok’ kitabımda Mehmet Dişli’nin darbedeki rolüne yer verdim. İş ortağı Durmuş Ali Koçer’in Cumhurbaşkanı’na hakaret ve FETÖ üyeliğinden hapis cezasına çarptırıldığını yazdım. Kardeşi Şaban Dişli’nin Hollanda Büyükelçiliği’ne atanmasının FETÖ’yle mücadeleye zarar verdiğini anlattım. Mehmet Dişli mahkemede bana “gazeteci müsveddesi” diye saldırmış. Ben ona “darbeci müsveddesi” demeyeceğim çünkü Dişli, darbenin aslıdır, 15 Temmuz’un beynidir. Bir darbecinin saldırması ise benim için en büyük onurdur. Çünkü Dişli’nin elinde 15 Temmuz şehitlerinin kanı var.”

 

malatyatekhaber.com

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ak parti, şaban dişle, erdoğan, hulusi akar,
Yorumlar
Haber Yazılımı