Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 23:17
 
Selahattin Gürkan'a Baskı Mı Var?
Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde son günlerde yaşanan gelişmeler, "Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı üzerinde birilerinin baskısı mı var?"sorusunu gündeme getirdi.
GÜNDEM Haberi
Selahattin Gürkan'a Baskı Mı Var?

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde son günlerde yaşanan gelişmeler, "Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı üzerinde birilerinin baskısı mı var?"sorusunu gündeme getirdi.

Malatya Kayısı Festivali'nden önce belirlenen sanatçılar arasında Pamela'da yer almış, ancak Pamela'nın Ümit Besen  ile birlikte vereceği konser iptal edilerek, Pamela festival dışı bırakılmıştı. Pamela'yı davet eden Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin davetten vazgeçmesi sebebi olarak, Pamela'nın İstanbul seçimindeki tavrından dolayı birilerini kızdığını ve konserin iptal edildiği iddia edilmişti. Akıllara bu noktada Malatya Büyükşehir Belediyesi  ve Selahattin Gürkan Pamela'yı davet ederken politik tutumunu bilmiyor muydu sorusu geliyor?

Bir diğer "Başkan üzerindeki baskı iddiası" ise Selçuk Balcı konseriyle gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde bir etkinlik ve konser için Malatya'ya davet edilen Selçuk Balcı'nın konseri, Malatya Büyükşehir tarafından iptal edilmiş, konserin Balcı'nın "Her şey çok güzel olacak"  dediği için iptal edildiği belirtilmişti. Balcı ise bu iddiayı doğrular nitelikte: "protokol baskısıyla iptal edildiğini" açıklamıştı. Burada ise akıllara Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Selahattin Gürkan Selçuk Balcı'nın politik tutumunu bilmiyor muydu sorusunu akıllara getiriyor?

Geçtiğimiz günlerde Gürkan bir TV kanalındaki canlı yayında: "2 Milyon TL'lik altyapı ihalesini iptal ederek, bu ihaleyi 20 Bin TL'ye yaptırdığını açıklamıştı. Gürkan bu açıklamasını tüm sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı. Olayın sosyal medyada özellikle geçmiş dönem Belediye Başkanları'na yönelik, bir suçlama hareketine dönüşmesi sonrası paylaşım 1 saat içinde hesaplardan kaldırılmıştı. Gürkan'ın paylaşımı birilerinin uyarı üzerine mi kaldırdığı hala bilinmezliğini koruyor.

Gürkan'a baskı yönündeki en büyük iddia ise malatyasanalhaber.com gazetesinde 9 Ağustos tarihli bir haberdeki iddialara dayanıyor. "4 Milletvekili'nden Gürkan’a çok sert tepki" başlıklı yayınlanan haberde, Gürkan'a Ak Partili Milletvekilleri tarafından baskı uygulandığı belirtiliyor. İşte o haberin ilgili bölümü: "AK Parti Malatya Grup Toplantısında sert tartışmalar yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın,,’2 milyon TL’ye verilmiş olan altyapı ihalesini iptal ederek kendimiz sadece 20 bin TL’ye yaptık’ paylaşımına ilaveten personel maaşları, danışmanının paylaşımı, geçmiş belediye hizmetleriyle ilgili açıklamaları Toplantının gündemini oluşturdu. Toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hakan Kahtalı ve Bülent Tüfenkci, 9 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Çakır’ın kentti baştan başa değiştirdiğini, altyapıdan üstyapıya kadar onlarca hizmet yaptığını, vatandaşın hizmet beklediğini, kimsenin fitnelik yapmaması gerektiğini söylediler.  Selahattin Gürkan’ı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği belediyecilik çerçevesinde hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekilleri, mesnetsiz iddialarla artık kamuoyunun meşgul edilmemesini, Büyükşehir’in bu şekilde yönetilmesinin mümkünatı olmadığını söylediler.Toplantıya katılanlarda Milletvekillerine destek verdiler."

 

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selahattin, Gürkan'a, Baskı, Mı, Var?,
Yorumlar
Haber Yazılımı