Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 18:37
 
Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Marasalı: Zulüm üzerine bir ittifak yapmadık
SİYASET Haberi
Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Marasalı: Zulüm üzerine bir ittifak yapmadık

Saadet Partisi’nde seçim mesaisi tüm hızıyla sürüyor. Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı, Partinin 1. Sıra milletvekili adayı Mehmet Kaya Asiltürk ve partililer, Akpınar mahallesi ve Aslantepe caddesi esnafını ziyaret etti. İl Başkanı Osman Marasalı, hükümete yüklendi, HDP ile ittifak yapılmış gibi lanse edildiklerini belirterek, gerçeğin hiç öyle olmadığı söyledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı, Partinin 1. Sıra milletvekili adayı Mehmet Kaya Asiltürk ve partililer, Akpınar mahallesi ve Aslantepe caddesi esnafı ile bir araya geldi.

Esnafla tek tek selamlaşan partililer, talepleri dinledi, 24 Haziran seçimlerinde destek istedi.

“KENDİ AYAKLARINA BALTALARI VURDULAR”

Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı, isim vermeden hükümeti eleştirdi. HDP konusunda kendi ayaklarına balta vurduklarını söyledi. Marasalı, “28 Şubat’ta Çevik Bir’in hesabına göre kendisini İslamcı olarak tanımlayan insanların oy oranının yüzde 70’lerin üstünde olması gerekirken hala yüzde 40 seviyelerinde geziniyor olmaları karşı tarafta aranacak bir suç değil, kendilerinin yapmış olduğu icraatlarla ilgilidir. Gerek Saadet Partisi’ne gerekse Millet İttifakı’nı oluşturan diğer partileri suçlamalara bakıldığında HDP ile bir ittifak varmış gibi lanse edilen gerçekler aslında hiç alakası olmayan gerçekler. HDP son 15 gün içerisinde bizzat Sayın Cumhurbaşkanının yapmış olduğu çalışmalar ve Sayın İçişleri bakanlığının yapmış olduğu planlı açıklamalar ile barajı aşma noktasına getirilmiştir. Halkın sempatisine sunulmuştur. Bu konuda Saadet Partisi’nin herhangi bir etkisi yoktur. Saadet Partisi’nin söylemiş olduğu şey insanların masumiyet karinesine uygun olarak bu vatandaşın kaçma şüphesi yoksa diğer adaylar gibi çıkıp kendisini anlatabilmesiydi. Bu şekilde alacağı oy belliydi. Ama sayın cumhurbaşkanı bunu masumiyete döktü, mazlumiyet oluşturdu. Sonunda gelinen noktada ortada. Kendi ayaklarına baltaları vurmuş oldular.”ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI SÖYLEMLERİYLE MİLLET İTTİFAKI İÇERİSİNDE YER ALDI”

Millet İttifakı’nın detaylarına değinen Başkan Marasalı, “ Biz zulüm üzerine bir ittifak yapmadık. Yapmış olduğumuz ittifak tamamıyla meclisin güçlendirilmesine yöneliktir. Bu konuda itirazı olan vatandaşımız varsa çıksın söylesin. İkincisi hakkın, hukukun ve adaletin üstünlüğüne yönelik bir birleşmedir. Bu konuda da itirazı olan çıksın söylesin. Yine halkın ekonomik durumunun iyileştirilmesi olağanüstü halin kaldırılmasına yöneliktir. Bu suçsa eğer Sayın Cumhurbaşkanı da bugün aynı noktaya geldi. Yaklaşık 4 aylık bir süreç sonunda söyleye söyleye Sayın Cumhurbaşkanını da aynı noktaya getirdik. Dolayısıyla ters açıdan baktığımızda Sayın Cumhurbaşkanı da Millet ittifakının içerisinde yer almış oldu söylemleriyle. Halkımızın bu hususları dikkate alarak oy kullanacağını tahmin ediyorum.” şeklinde konuştu.

Marasalı, medyaya sitemde, gazetecilere de çağrıda bulundu. Marasalı, “ Medyanın karartmasına, aldatmasına bakmasınlar. Medyadaki insanlar aldıkları dolarla ile konuşuyorlar. Milletin menfaatini düşünerek değil, kendi menfaatleri kaybolmasın, gitmesin, Cumhurbaşkanı uçağından inmesinler diye konuşuyorlar. Korkmasınlar Sayın Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı olduğunda yine o uçakta yer alacaklardır ama bütün gazetecilere adil, eşit bir şekilde yer ayrılacaktır. Bu açıdan birilerinin menfaati için değil, gazetecilerin, iş adamlarının, beyaz Türklerin, elit kesimin menfaati millet iradesi değil bizim irademiz güçlüdür diyen insanların değil milletin iradesinin hakim olabilmesi için oylarını Saadet Partisi’nden ve Temel Karamollaoğlu’ndan yana kullansınlar.” dedi. 

 

BÜLTEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi, Malatya, İl, Başkanı, Marasalı:, Zulüm, üzerine, bir, ittifak, yapmadık,
Yorumlar
Haber Yazılımı