Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 12:45
 
ÖZTÜRKOĞLU GÜVEN TAZELEDİ
GÜNDEM Haberi
ÖZTÜRKOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

İnsan Hakları Derneği (İHD) Malatya şubesi 13. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen kurul sonrası mevcut şube Başkanı Gönül Öztürkoğlu güven tazeleyerek yeniden İHD Malatya şube Başkanlığına seçildi.
Bir salonda gerçekleştirilen kurula, CHP Malatya genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili ayrıca dernek üyesi Veli Ağbaba’ İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, HDP Malatya Milletvekili adayları ile birçok STK temsilcisi ve dernek üyeleri katıldı.

Divanın oluşturulmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren İHD Malatya Şube Başkanı Gönül Öztürkoğlu, KHK’ları gündemine alarak şunları söyledi: “OHAL sürecinde çok sayıda Kanun hükmünde kararname çıktı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası asıl darbe kanun hükmünde kararname ile kamu emekçilerine, gazetecilere, derneklere, radyolara, televizyonlara, HDP eş başkanlarına ve milletvekillerine, muhalif kim varsa herkese. OHAL KHK”ları ile kamudan ve özel sektörden ihraç edilip işsiz bırakılan 200 bin civarında emekçi, aileleri ile birlikte yaklaşık bir milyon insan açlığa mahkûm edildi. İhraçlar çok ağır bir ekonomik ve sosyal hak ihlali oluşturmuştur. OHAL bahanesiyle KESK’e bağlı sendikalardan ihraç edilen ve aynı zamanda üyemiz olan insan hakları savunucularının onurumuz olduğunu bir kez daha ve yüksek sesle ifade ediyoruz. Üyelerimizden Bülent UÇAR ihraç olduktan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Kendisini bir kez daha saygıyla anıyoruz”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZTÜRKOĞLU, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı