Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 20:24
 
Öznur Çalık: Bu Dünyada Hala Yezit’lerin Var Olduğunu Biliyoruz
Battalgazi Belediyesi tarafından Çınar Park’ta düzenlenen İftar programında konuşma yapan Malatya Ak Parti Milletvekili Öznur Çalık, "Beraberce yürümemiz ve yol almamız gerekiyor" dedi.
GÜNDEM Haberi
Öznur Çalık: Bu Dünyada Hala Yezit’lerin Var Olduğunu Biliyoruz

Battalgazi Belediyesi tarafından Çınar Park’ta düzenlenen İftar programında konuşma yapan Malatya Ak Parti Milletvekili Öznur Çalık, "Beraberce yürümemiz ve yol almamız gerekiyor" dedi. Çalık'ın konuşmaları şu şekilde:

“Bu yas gününde Rabbim bizlere bir daha Kerbela’lar yaşatmasın diye dua ederek başlamak istiyorum. Rabbim hepinizin, hepimizin tuttuğu oruçları ibadetleri kabul etsin makbul eylesin. Bizim yaşamış olduğumuz coğrafyada Orta Doğu coğrafyasında kadın gözyaşının sürekli aktığını biliyoruz. Gözyaşının rengi yoktur, akan gözyaşı insanın gözyaşıdır. Ne dili ne rengi nede etnik kökeni vardır. Gözyaşlarını hep beraber silmemiz ve kardeşlik hukukunu tüm dünyaya yaymamız gerekir. Biz Müslüman coğrafyasının insanları olarak hepimiz bu yolda beraberce yürümemiz ve yol almamız gerekiyor. Bugün çok kıymetli Osman Güder başkanımız Muharrem ayı vesilesi ile iftarda bizleri buluşturdu. Bugün on bir Muharrem ve inşallah yarın son 12.günümüzde orucumuzu bir kez daha Rabbim kabul eylesin. Biraz önce Hasan Meşeli dedem konuşurken hala bu dünyada yezit’lerin var olduğunu biliyoruz. Rabbim onlara fırsat vermesin, o zalimlerden hepimizi, ülkemizi milletimizi, devletimizi, bütün Müslüman kardeşlerimizi korusun inşallah. Biz Müslümanlar olarak Alevisiyle, Sünnisiyle, kitabımız bir, kıblemiz bir, Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir ve hepimiz Hz.Ali sevdalısıyız, dolayısıyla bizim içimize nifak tohumu ekmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bugüne kadar vermek isteyenlere de asla geçit vermeyeceğiz. Bu mübarek günde bizleri bir araya getiren yüce Rabbime hamd ediyorum ve vesile olan Osman Güder başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

malatyatekhaber.com - bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öznur, Çalık:, Bu, Dünyada, Hala, Yezit’lerin, Var, Olduğunu, Biliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı