Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 15:20
 
Özgür Özel'den Arguvan'da Miting
SİYASET Haberi
Özgür Özel'den Arguvan'da Miting

24 Haziran seçimleri kapsamında Malatya'ya gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel , Türkiye'nin CHP'yi  ve Muharrem İnce'nin vaatlerini konuştuğunu söyledi.

Malatya'nın Arguvan ilçesinde vatandaşlara seslenen Özel, Arguvan'a duruşunu bozmadığı için teşekkür ederken: "Çocuğuna işse iş yok, iktidardan hizmetse yok, yolsa yok ama yine de Cumhuriyetten vazgeçmeyen, demokrasiden vazgeçmeyen, Atatürk devrimlerinden vazgeçmeyen, Atatürk sevgisinden vazgeçmeyen Arguvan'ın önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.

"ARGUVAN BAŞ TACI OLACAK"

Zorlukların geride kalacağını söyleyen Özel:  "Artık ışık göründü. Arguvan artık verdiği oylarla muhalefete milletvekili seçmeyecek. Arguvan verdiği oylarla CHP'ye milletvekili yollayacak verdiği oylarla Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkan'ı seçecek. Sizin verdiğiniz oylarla Muharrem İnce cumhurbaşkanı olacak Arguvan artık baş tacı olacak. Arguvanlılara bir teşekkürüm var. Yıllardır Ankara'ya bir evladınızı yolluyorsunuz.  O evladınız sadece Arguvan'ın değil  sadece Malatya'nın değil Türkiye'de nerede bir mağdur varsa nerede bir mazlum varsa nerede düşmüş bir el varsa Veli Ağbaba o eli tutuyor gereğini yapıyor. Veli Ağbaba abimdir ve siyaseten ustamdır. " dedi.

"TÜRKİYE CHP'Yİ VE MUHARREM İNCE'Yİ KONUŞUYOR"

24 Haziran'da yapılacak seçimlerin önemine ve CHP'nin vaatlerine değinen Özgür Özel şu açıklamalarda bulundu: "Şimdi önümüzde bir seçim var. Bu bir sözde erken seçim. Köylü en pahalı mazotu kullanmasın diye emekli en düşük emekli maaşıyla sürünmesin diye işsiz kardeşlerimiz iş beklemesin diye Arguvan'ın Malatya'nın geleceği düzelsin diye biz elbette erken seçim isteriz. Ama bu seçim bir erken seçim olarak tasarlanmadı. Bu seçim bir baskın bir tuzak bir kumpas seçimi olarak tasarlandı. Amaçları partilerden biri seçime giremesin öbür partiler doğru düzgün aday gösteremesinler ve CHP vaatlerini anlatıp da işçinin, emekçinin, emeklinin, köylünün gözünü açmasın  bunlar yetkiyi kapıp kaçsınlar 5 yıllığına. Ama sarayın bu hesabına karşı, sarayın koltuk hesaplarına karşı karşısında bir hesap uzmanı vardı. CHP'nin Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu hesapları bozdu. Önce 15 arkadaşımızı demokrasi yolculuğuna yolladı, vazifeyi yaptılar döndüler ve bütün partiler seçime girme şansı kazandı. Sonra imza toplayanlara fetöcü damgası vurmaya kalktılar, Kılıçdaroğlu elini masaya vurdu imzalar toplandı. Sıra bizim adayımıza geldi. Tayyip Erdoğan bir an önce adayı gösterin,   adayınız kim diye sorduğunda ben şöyle cevap vermiştim; senin istediğin zaman değil bizim istediğimiz zaman. Senin arzuna göre değil  CHP'lilerin arzusuna göre. Senin dişine göre değil ama seni en çıldırtacak adayı göstereceğiz demiştim. Günü geldi  bir kamyoncunun çocuğunu bir köylü torununu çalışkan ve namuslu bir öğretmeni  cesur bir siyasetçiyi  Muharrem İnce'yi  Cumhurbaşkanı adayı gösterdik. Bütün oyunlar bozuldu. Şimdi bütün Türkiye köylüye 3 TL'ye mazot vereceğimizi, köylünün bütün borçlarını erteleyip faizlerini sileceğimizi, emeklinin aldığı maaşta 800-900 Tl maaş kalmayacağını en düşük emekli maaşının bin 500 Tl olacağını, asgari ücreti 2 bin 200 Tl yapacağımızı konuşuyor.  Bütün Türkiye CHP'yi  ve sayın Muharrem İnce'nin vaatlerini konuşuyor. Türkiye'nin yüzünü güldürmeye, vatandaşımızı, işçimizi, memurumuzu, emeklimizi ve gençlerimizi baş tacı yapmaya geliyoruz.  Burada hepimizin görevleri var.  Elbette yılmadan çalışıyoruz. CHP olarak demokrasi adına yapılabilecek her şeyi yaptık.  Şimdi sizlerden bir isteğimiz var. Evli evine köylü köyüne bütün oylar CHP'ye. "

 

HABERMERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: özgür özel, Arguvan, CHP
Yorumlar
Haber Yazılımı