Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 23:35
 
Naci Görür'den Deprem Uyarısı: Yöneticilerimiz Dikkatli Olmalı
Malatya'da meydana gelen 4.7 şiddetindeki depremle ilgili değerlendirmelerde bulunan Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür: "Unutmayın 1875 yılında Sivrice-Pütürge hattı kırılıp 6.7 büyüküğünde deprem ürettikten 18 sene sonra Çelikhan-Erkenek kolu kırılarak 7.1 büyüklükte deprem üretti. Bu asırda da benzer şeyler olabilir. Bu sene Elazığ depremiyle Sivrice-Pütürge hattı kırıldığına göre Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli olmak lazım. Tarih tekerrür edebilir. Yöneticilerimiz dikkatli olmalı." dedi.
GÜNDEM Haberi
Naci Görür'den Deprem Uyarısı: Yöneticilerimiz Dikkatli Olmalı

Malatya'da meydana gelen 4.7 şiddetindeki depremle ilgili değerlendirmelerde bulunan Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür: "Unutmayın 1875 yılında Sivrice-Pütürge hattı kırılıp 6.7 büyüküğünde deprem ürettikten 18 sene sonra Çelikhan-Erkenek kolu kırılarak 7.1 büyüklükte deprem üretti. Bu asırda da benzer şeyler olabilir. Bu sene Elazığ depremiyle Sivrice-Pütürge hattı kırıldığına göre Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli olmak lazım. Tarih tekerrür edebilir. Yöneticilerimiz dikkatli olmalı." dedi.

Görür'ün sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle: "Arkadaşlar, sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum. Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli ounmalıdır lafının altında bugün yarin orada deprem olacak diye anlamak yanlıştır. Oradaki yöneticilerin durumu anlayıp gerekli hazırlıkları yapması için bir uyarıdır. Bu yöreyi hep söylüyorum, biliyorsunuz. Unutmayın 1875 yılında Sivrice-Pütürge hattı kırılıp 6.7 büyüküğünde deprem ürettikten 18 sene sonra Çelikhan-Erkenek kolu kırılarak 7.1 büyüklükte deprem üretti. Bu asırda da benzer şeyler olabilir. Bu sene Elazığ depremiyle Sivrice-Pütürge hattı kırıldığına göre Çelikhan-Erkenek hattında dikkatli olmak lazım. Tarih tekerrür edebilir. Yöneticilerimiz dikkatli olmalı."

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: naci görür, malatya haber, malatya deprem,
Yorumlar
Haber Yazılımı