Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 19:32
 
Marasalı İslami değerler endeksini yorumladı
Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Cemali Marasalı İl Başkanlığında gerçekleştirilen Bayramlaşma Programında Gündemi Değerlendirdi.
GÜNDEM Haberi
Marasalı İslami değerler endeksini yorumladı

Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı, partisinin bayramlaşma programında konuştu. Marasalı, bayramı kutladıktan sonra İslami değerler endeksini yorumladı. 

"Suç oranlarının düşmüş olması, toplumsal dayanışmanın en üst mertebelere çıkmış olması, merhametin, insanlığın, yardımlaşmanın, sabrın en üst mertebelere çıkmış olması İslam dininin yaşanması halinde insanlığın nasıl bir saadete kavuşmuş olabileceğini gösteriyor. Bugün tüm dilek ve temenniler içinde İslam alemine barış ve huzur gelmesini temenni ederiz diye başlayan cümleler aslında İslam’ın yaşanması halinde zaten temenniye gerek kalmaksızın kendisine vücut bulabileceğini gösteriyor. Hal böyle iken İslam aleminin durumunun niye bu kadar vahim, niye bu kadar içler acısı olduğunu, niye bütün kan ve gözyaşının İslam ülkeleri arasında diye düşündüğümüzde kolaya kaçarak bunu sadece dış mihraklara bağlayıp üstünü örtüp gidebiliriz. Ama derinlemesine inip baktığımızda; Amerikan George Washington Üniversitesinden iki akademisyenin hazırlamış olduğu İslami değerler endeksine göre dünyada İslam’ı yaşayan, İslami değerlere sahip ülkeler arasında ilk 40 ülke içerisinde Müslüman ülkenin olmadığını görüyoruz. Bu durum Müslüman’ım diyen insanların niye yokluk, yoksulluk ve aynı zamanda zulüm içerisinde yaşadığının en büyük kanıtı durumunda. "

"ZALİM OLAN BİZLERİZ"

Marasalı açıklamasının devamında;

"Peki bu 40 ülke arasında hangi ülkeler var diye baktığımızda; Yeni Zelanda, Finlandiya, İsveç, Norveç gibi batılı ülkeler, Avrupa ülkeleri, Baltık ülkeleri maalesef ilk 40 ülke içerisindeyken İslam ülkesi olarak Malezya 40.sırada yer alıyor ve Malezya geçen sene 35. sırada iken Türkiye 125. sıradan 138. sıralara gerilemiş durumda. Dolayısıyla Allah kendi kuluna zulmetmez. Zalim olan bizleriz. Biz kendimize zulmettiğimiz için Allah bizlere bu zulümlerden kurtulmayı nasip etmiyor diyebiliriz.

O halde özümüze dönmemiz lazım, yeniden iman etmemiz lazım, “Ey iman edenler, iman ediniz.” ayetinin karşılığını vermemiz lazım ve yer yüzündeki bu haksızlığın, zulmün sona erebilmesi için insanlara tebliğ görevimizi en iyi şekilde yerine getirmemiz lazım. Sonucunun ne olacağını düşünmeden. Neden ? Çünkü “İnsanların en hayırlısı insanlara faydası olandır.”

Bu vesile ile ben bir kez daha yeni bir dünya düzeninin kuruluşuna başlangıç noktası olmasını niyaz ederek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. " dedi.

 

malatyatekhaber.com - bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: saadet partisi, türkiye, ramazan bayramı,
Yorumlar
Haber Yazılımı