Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 12:18
 
Malatyalı Rektör Aldemir Hakkında Şok İddia
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten suçundan hapis cezası aldığı ve 3 ay meslekten men cezası aldığı iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Malatyalı Rektör Aldemir Hakkında Şok İddia

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in insan sağlığına zararlı sucuk üretmekten suçundan hapis cezası aldığı ve 3 ay meslekten men cezası aldığı iddia edildi.

Gazete Aydın'ın haberine göre, ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in 1995 yılında Kayseri 1.Sulh Ceza Mahkemesi’nin 1995/1390 sayılı dosyasında, Gıda Maddeleri Tüzüğüne Muhalefet suçundan 3 ay hapis cezası alarak 3 ay meslek, sanat ve ticaretten men edildiği iddia edildi.

Aldemir'in aldığı 3 ay hapis cezası mahkeme tarafından 1 milyon 180 bin lira ağır hapis cezasına çevrildi.  Adnan Menderes Rektörü olarak atanan Osman Selçuk Aldemir’in Kayseri’de imalattan sorumlu müdürlük yaptığı bir üretim tesisinde ürettikleri sucukta e-coli maddesinin tespit edildiği iddia edildi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Osman Selçuk Aldemir’in soruşturma geçirdiği, iş yerinin kapatıldığı ve hapis cezası aldığı iddia edildi. Aldemir’in Gıda Maddeleri Tüzüğüne Muhalefet suçundan yargılandığı dosyada, 3 ay hapis cezası aldığı ancak daha sonra cezanın 1 milyon 180 bin lira ağır para cezasına çevrildiği öne sürülürken Mahkeme, Aldemir’e 3 ay süreyle meslek, sanat ve ticaret yapmaktan da men ettiği iddia edildi. 

 

Mahkeme tutanaklarına da yer veren Gazete Aydın'ın haberi şöyle:

http://gazeteaydin.com/veteriner-rektor-veterinerlikten-men-edilmis/5473/

 

ALDEMİR'DEN CEVAP

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Osman Selçuk Aldemir, ‘İnsan sağlığına zararlı sucuk üretmekten’ hapis cezası aldığı yönündeki haberlere ilişkin, ‘Uyduruktan bir şey’ ifadesini kullandı.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Osman Selçuk Aldemir hakkında ‘İnsan sağlığına zararlı sucuk üretmekten’ hapis cezası aldığına yönelik haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Manşet Aydın Gazetesi’nin haberine göre, "Uyduruktan bir şey." yorumunda bulunan ADÜ Rektörü, "26 yıl önceki bir olay. Bir yerlerden bir şeyler pompalanıyor yani. Durup dururken nereden çıktı? Hapis cezası yok zaten. 26 yıl önce daha yeni mezun olmuşuz 3 ay bir yerde çalışmışım olay o" dedi. Aldemir, konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceğini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber, osman selçuk aldemir
Yorumlar
Haber Yazılımı