Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 21:27
 
Malatyalı Profesör Kantindeki Tüm Çorbaları Satın Alarak Öğrencilere Dağıttı
AÜ Tıp Fakültesi’nden Malatyalı Prof. Dr. İbrahim Keser, fakülte kantininde dün çıkan tüm çorbaları satın alarak öğrencilere ücretsiz dağıttı. Öğrencilerin zor şartlarda okuduğunu belirten Keser, tüm hocaların bu tür etkinliğe katılmasını istedi
GÜNDEM Haberi
Malatyalı Profesör Kantindeki Tüm Çorbaları Satın Alarak Öğrencilere Dağıttı

AÜ Tıp Fakültesi’nden Malatyalı Prof. Dr. İbrahim Keser, fakülte kantininde dün çıkan tüm çorbaları satın alarak öğrencilere ücretsiz dağıttı. Öğrencilerin zor şartlarda okuduğunu belirten Keser, tüm hocaların bu tür etkinliğe katılmasını istedi

Akdeniz Üniversite (AÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Profesörü ve Aile Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Keser, ekonomik sıkıntı nedeni ile zor şartlar altında eğitim gören öğrencilere destek vermek için dün Tıp Fakültesi’ndeki tüm çorbaları satın alarak öğrencilere dağıttı. 

"AMACINA ULAŞTI"

Malatyalı Prof. Dr. Keser'in hareketi Antalya'da gündem olurken, Keser konuyla ilgili:  “Belediyeler etkinlik yapıyor ancak üniversitede hocalarının da duyarlı olması için böyle bir etkinlik düşündük. Bu nedenle Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimi Kooperatifi Kantini’nde satılan ve öğrencilerin parayla alabildiği çorbaların tamamını satın aldım. 10 Ocak 2020 günü  tüm öğrencilerimiz çorbalarını ücretsiz olarak içebilir. Eşimle zaman zaman bu tür etkinlik yapıyoruz. Tıp Fakültesi’nde 500 hoca var. Her hoca 1 gün bu etkinliği yapsa, 2 yılda bir gün sıra gelir. Hocaların da duyarlı olması için yıllardır gizli yaptığımız bu yardımı şimdi ise sosyal medya hesabımızdan paylaştık ve amacına ulaştığını düşünüyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Prof. Dr. İbrahim Keser Kimdir?

 

1964 yılında Malatya'da doğdu. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini takiben, Doktora sonrası eğitimini İsviçre Bern Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Patoloji Enstitüsü, Tıbbi Genetik Bölümünde tamamlayan Prof.Dr.İbrahim KESER, akademik ve sosyal alanda, Avrupa Birliği proje ortaklıklarında Yurtdışı İrtibat Koordinatörlüğü görevlerini de yürütmüştür.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı öğretim üyesiyken milletvekilliği için görevinden ayrılan Prof. Dr. Keser, 27 yıldır parti üyesi.

Aynı zamanda CHP Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu üyesi de olan Keser, evli ve iki çocuk babası.


AKADEMİK ÜNVANLAR / GÖREVLER
Prof.Dr., AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, Tıp Fakültesi, 2009 - Devam Ediyor
Doç.Dr., AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, Tıp Fakültesi, 2002 - 2009
Yrd.Doç.Dr., AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, Tıp Fakültesi, 1999 - 2002
Uzman, Universitaet Bern (University of Bern), Medical Faculty, 1996 - 1997

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, Tıp Fakültesi, 1991 - 1996
Arş.Gör., AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ, Tıp Fakültesi, 1988 - 1991
MESLEKİ ve İDARİ DENEYİMLER
BAP Komisyon Üyesi, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ , , 10.10.2008 - 10.10.2009
Akademik Kurul Üyesi, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri, 01.11.1999 - Devam Ediyor

VERDİĞİ DERSLER
Moleküler Genetik, Lisans, 2014-2015
Moleküler Patolojiler ve Tanı Yöntemleri, Yüksek Lisans, 2014-2015

 

 

malatyatekhaber.com-antalyakorfez.com-Hasan Yavaşlar

Kaynak: Editör:
Etiketler: ibrahim keser, akdeniz üniversitesi, ibrahim keser kimdir
Yorumlar
Haber Yazılımı