Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 21:04
 
Malatya Valiliği'nden Depremzedeler İçin Yardım Duyurusu
Malatya Valiliği depremzedelere yapılan yardımlarla ilgili bir açıklama yayınladı. Valilik'ten yapılan açıklamaya göre ev sahiplerine 11.000 TL kiracılara ise 5.000 TL acil yardım ödemesi yapılacağı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Malatya Valiliği'nden Depremzedeler İçin Yardım Duyurusu

Malatya Valiliği depremzedelere yapılan yardımlarla ilgili bir açıklama yayınladı. Valilik'ten yapılan açıklamaya göre ev sahiplerine 11.000 TL kiracılara ise 5.000 TL acil yardım ödemesi yapılacağı belirtildi.

Valilik'ten yapılan açıklama şöyle: " 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle teknik ekipler tarafından ikamet ettiği konutunun yıkıldığı, acil yıkılacak durumunda bulunduğu ya da ağır hasar gördüğü kesin hasar raporu neticesinde tespit edilen vatandaşlarımızdan geçici barınma ihtiyacı talebi bulunanların talepleri Valiliğimiz önündeki İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ait başvuru çadırlarında alınmaktadır. 

        AFAD İl Müdürlüğünce oturduğu konutu yıkılan / Acil yıkılacak derecede bulunan ya da ağır hasar gören ev sahiplerine 11.000 TL kiracılara ise 5.000 TL acil yardım ödemesi yapılmaktadır.

        Geçici barınma için konteyner talebinde bulunan vatandaşlarımıza yapılacak bu yardımlar ev sahipleri için 5.000 TL, Kiracılar için 2.500 TL olarak uygulanacaktır."

 

malatyatekhaber.com
        
       

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya, Valiliği'nden, Depremzedeler, İçin, Yardım, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı