Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 13:14
 
Malatya İl Sağlık Müdüründen Koronavirüs Açıklaması: Gerçekten Artık Araçlarımız Yetmiyor
Kurban Bayramı öncesi Malatya İl Sağlık Müdürlüğü olarak gerekli önlemleri aldıklarını ifade eden Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya’da giderek artan Covid-19’la ilgili son bilgileri de paylaştı. Geçen hafta 40-50 arasında değişen Koronavirüs vakasının şimdilerde yaklaşık 80’e kadar yükseldiğini ifade eden Prof. Dr. Bentli, “Bu vaka sayısının 100’lere çıkacağını da önümüzdeki günlerde ön görebiliyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Malatya İl Sağlık Müdüründen Koronavirüs Açıklaması: Gerçekten Artık Araçlarımız Yetmiyor

BUSABAH gazetesi ve BUSABAH TV'den Mutlu Sarıgül'e açıklama yapan Malatya İl Sağlık Müdürü Recep Bentli: "Battalgazi hem de Yeşilyurt filyasyon ekiplerimiz bazen gecikebiliyorlar.  Bu tüm Türkiye’de böyle. Bazen bizde de gecikebiliyor ama kesinlikle bir gün içerisinde bütün temaslılar değerlendiriliyor, riskli gruplardan mutlaka numune alınıyor. Bu konuda Sayın Valimizin çok ciddi destekleri oldu. Gerçekten artık araçlarımız yetmiyor. Çünkü ekiplerimiz her an sahadalar. " dedi.

Bentli'nin konuyla ilgili açıklaması şöyle: "Riskli gruplardan mutlaka numune alındığını dile getiren Prof. Dr. Bentli, “Özellikle genç hastalarda asemptomatik dediğimiz, hiçbir bulgusu olmadan saptadığımız pozitif vakalar olabiliyor. 80 civarı vaka oluyor ama bu vaka sayısının 100’lere çıkacağını da önümüzdeki günlerde ön görebiliyoruz.  Böyle olunca hem Battalgazi hem de Yeşilyurt filyasyon ekiplerimiz bazen gecikebiliyorlar.  Bu tüm Türkiye’de böyle. Bazen bizde de gecikebiliyor ama kesinlikle bir gün içerisinde bütün temaslılar değerlendiriliyor, riskli gruplardan mutlaka numune alınıyor. Bu konuda Sayın Valimizin çok ciddi destekleri oldu. Gerçekten artık araçlarımız yetmiyor. Çünkü ekiplerimiz her an sahadalar. Sayın Valimizin desteğiyle biz araç kiraladık. Çünkü bizim belli bir araç sayımız var ve onun üzerinde ihaleye çıkamıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız, eğer pozitif çıkan bir yakınları varsa lütfen, bizi bekleyip, bizden haber beklesinler. Telaş etmesinler. Eğer semptomu yoksa kesinlikle korkmasınlar, biz onlardan numune almıyoruz. Eğer yaşlı, riskli grupsa numunelerini alıp hemen gerekli tedavilerini yapıyoruz"

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber
Yorumlar
Haber Yazılımı