Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 21:44
 
Malatya'daki Maç Sonrası Bakan'dan Açıklama: Yaptırım Geliyor
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, geçen günlerde Galatasaray-Yeni Malatyaspor maçıyla gündeme gelen, stat zeminlerinin kötü durumda olması konusuna ilişkin açıklama yaptı. Kasapoğlu, "Bakanlık olarak gereken tüm çalışmaları başlattık. İlgili tedbirler, ilgili denetimler ve bu manada da yaptırımları uygulamak için harekete geçtik" dedi.
SPOR Haberi
Malatya'daki Maç Sonrası Bakan'dan Açıklama: Yaptırım Geliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, geçen günlerde Galatasaray-Yeni Malatyaspor maçıyla gündeme gelen, stat zeminlerinin kötü durumda olması konusuna ilişkin açıklama yaptı. Kasapoğlu, "Bakanlık olarak gereken tüm çalışmaları başlattık. İlgili tedbirler, ilgili denetimler ve bu manada da yaptırımları uygulamak için harekete geçtik" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; Giresun Valisi Enver Ünlü, milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan Giresun heyetiyle bir araya gelerek, kente yapılacak yatırımlarla ilgili protokol imza törenine katıldı. 

Bakan Kasapoğlu törende yaptığı açıklamada son günlerde statlara gereken bakımın yapılmadığının gözlendiğini, ilgili denetim ve yaptırımlar için harekete geçtiklerini kaydetti.

Statların devlet tarafından en güzel şekilde yapılmasına karşın bir konunun altını çizmek istediğini belirten Bakan Kasapoğlu,  "Bu statlar devletimiz tarafından en güzel şekliyle inşa ediliyor ve sonraki süreçte de kulüplere, ilgili yerel yönetimlere teslim ediliyor. Bu manada da özellikle son günlerde bazı tahsislerimizde maalesef statların zeminleriyle ilgili gereken özenin gösterilmediğini görüyoruz” dedi.

Bakımsız saha zeminlerinin sporcular için risk teşkil ettiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Zeminlerin aynı zamanda seyir zevki açısından da önemli, birtakım maalesef dezavantajları da söz konusu. En hassas olduğumuz konu da sporcularımızın sağlığı. Zeminlerin iyi bakım görmesi gerekiyor, bu anlamda tahsisi olan kurumların çok ama çok hassas olmaları, gereken özeni, gereken bakımı, tamiri anında göstermelerini bu vesileyle hatırlatmak istiyorum" diye konuştu.

“Zemini bozuk statlara ilişkin yaptırımları uygulama noktasında harekete geçtik”

Zemini bozuk statlara ilişkin yaptırımlara da başladıklarını belirten Bakan Kasapoğlu, "Bakanlık olarak gereken tüm çalışmaları başlattık. İlgili tedbirler, denetimler, bu manada yaptırımları uygulama noktasında da harekete geçtik. Tüm statlarımızla ilgili bu uyarıyı belirtmek istiyorum. Sporcu sağlığı bizim kırmızı çizgimiz. Bu noktanın en büyük takipçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum" açıklamasında bulundu.

Bakan Kasapoğlu, 81 ilde hiçbir sekteye uğramaksızın çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Yalova ve Siirt'in ardından bugün Giresun yatırımlarımızı akdedeceğiz. Önümüzdeki süreçte de inşallah Şırnak ve Van programlarımız olacak. İhtiyaçlar çerçevesinde çalışmalarımızın gücünü, hızını artırmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

Giresun'un kültürüyle, tarihiyle, tabiatıyla ülkenin en önemli değerlerinden biri olduğunu aktaran Bakan Kasapoğlu, "Giresun önemli bir felaketi atlattı. Yaşanan sel felaketi sonrası Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar ve görevlerimiz vesilesiyle bir ziyarette bulunmuştuk. Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde tüm imkanlarını Giresun için seferber etti. Tabii biz de o süreçte yurtlarımızı vatandaşlarımızın barınması için açmıştık. Rabbim tüm felaketlerden ülkemizi, tüm insanlığı korusun" ifadelerini kullandı. 

"Türkiye olarak her alanda iddiası olan bir ülkeyiz" 

Bakan Kasapoğlu, "83 milyonla birlikte ülkemizden umudu olan bir gönül coğrafyamız var. O yüzden bizler için güçlü olmak, güçlü yarınları inşa etmek bir tercihten öte bir zorunluluk. Sayın Cumhurbaşkanımız o yüzden ta 2002'de bu yöne işaret etmişti. O yüzden ülkemizi imar ederken, ihya ederken sadece birtakım kesimleri değil tüm insanımıza hizmet etmeyi, her insanımıza değer vermeyi şiar edindik ve hamdolsun tüm dünyanın gıpta ettiği eserleri bir bir hayata geçirirken de bu idealimiz, bu düşüncemiz hep bizim en önemli ilkelerimizden biri oldu" açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin her alanda zirveye oynadığını belirten Bakan Kasapoğlu, 2023, 2053, 2071 hedefleri doğrultusunda, bu vizyonu en güçlü şekilde ortaya koyma adına el birliğiyle çalıştıklarını dile getirdi. 

Dün Elazığ'da olduklarını, orada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın deprem sonrası inşa edilen konutların açılışını gerçekleştirdiğini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti: 

"Eski Türkiye'deki durumu da çok iyi bilen, yaşayan kişiler olarak devletin, hükümetin tüm müesseselerinin ne kadar güçlü bir durumda neleri, nasıl hızlı inşa ettiklerini dün orada görme, bu gerçeği bir kez daha idrak etme şansımız oldu. O yüzden hiçbir engeli hiçbir tuzağı tanımadan inşallah yine en büyük gücümüz, heyecanımız, enerjimiz milletimizle el ele vereceğiz. Güçlü Türkiye'nin inşasını çok daha yukarılara taşıyacağız."

 

 

malatyatekhaber.com

 

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı