Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 22:49
 
Malatya'da Kamu Kurumlarına Girişlerde Kontrol Geliyor
Covid-19 salgınında vaka sayısının artması sonrası uygulmaya konulan HES kodu zorunluluğu Malatya'da da kamu kurumlarına girişlerde uygulanmaya başlanacak.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da Kamu Kurumlarına Girişlerde Kontrol Geliyor

Covid-19 salgınında vaka sayısının artması sonrası uygulmaya konulan HES kodu zorunluluğu Malatya'da da uygulanmaya başlanacak.

Malatya'da kamu kurumlarında çalışan personelde salgının yayılmaya başlaması sonrası Malatya Valiliği tarafından kamu kurumlarına girişlerde HES kodu zorunluluğu getiriliyor. HES kodu ibraz etmeyen vatandaşlar kamu kurumlarına alınmayacak. 

"BU KONUDA VATANDAŞLARIMIZI DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUZ"

Malatya Valisi Aydın Baruş konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Kamu kurumlarına girişlerde yakında HES uygulaması zorunluluğu getireceğiz. Karantinada olması gerekirken dışarıda gezenleri bu yola tespit edebiliriz. Kamu kurumlarımızda da çok sayıda görevlimiz salgın nedeniyle evlerinde izole durumda, hasta durumda. Bunun önüne de geçmek için kamu kurumlarımıza girişlerdeki bu kontrolü yapacağız, HES kodu zorunluluğu getireceğiz ve orada girişlerde özellikle Bankalar, PTT Şubeleri buralarda girişlerde il Hıfzıssıhha Kurulu kararımızla herkesin HES kodunu göstermesi ve HES kodundan da üzerinde işlem yapılmadığını ibraz etmesi gerekecek. Bu konuda vatandaşlarımızı da duyarlılığa davet ediyorum. Yine mesai saatleri konusunda düzenleme yapmıştık, tekrar bir düzenleme yapabiliriz. Kamu kurumları ile ilgili mesai saatlerinde daha esnek saatleri uygulama yönüne gidebiliriz. Mesai giriş çıkış saatlerini değiştirebiliriz. Biz elimizden gelen her türlü tedbiri almaya dikkat ediyoruz, bunun için çalışıyoruz. Ama aynı duyarlılığı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz. Bu duyarlılığı gösterdiğimiz an bu vaka sayısının, hasta sayısının aşağıya düşeceğine hep birlikte şahit olacağız. Bunun için vatandaşlarımızdan bu katkıyı bekliyoruz." dedi.

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber, malatya hes kodu, malatya tek haber, aydın baruş,
Yorumlar
Haber Yazılımı