Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 12:12
 
Malatya'da Fuhuş İçin İnternet Sitesini Kullandılar
Malatya'da fuhuş için www.malatyagenclerbirligi.com isimli internet sitesini kullanarak müşteri bulan şahıslar yakalanırken 45 kadının ise mağdur olduğu ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Malatya'da Fuhuş İçin İnternet Sitesini Kullandılar

Malatya'da fuhuş için  www.malatyagenclerbirligi.com isimli internet sitesini kullanarak müşteri bulan şahıslar yakalanırken 45 kadının ise mağdur olduğu ortaya çıktı.

SİTE ÜZERİNDEN İLAN

Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından Malatya'da para karşılığı cinsel ilişkiye giren bayan şahısların 2015 yılından bu zamana kadar www.malatyagenclerbirligi.com isimli internet sitesine haftalık ve aylık olarak 350 ile 2.000 TL arasında para yatırmak suretiyle bu site üzerinden ilan vererek müşteri buldukları tespit edildi. 

782 BİN LİRA KAZANÇ

İnternet sitesi içerisinde 45 mağdur bayanın olduğu anlaşılırken, 20 bayana ulaşılarak mağdur sıfatıyla ifadeleri alındı. Şahıslara fuhuş yaptıklarından dolayı da ayrıca idari para cezası yazılırken Malatya, Ankara, Kayseri, Adana, Denizli ve İstanbul illerinden 2 ayda toplam 782 bin 650 TL para gönderildiği ve haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

EŞ ZAMANLI BASKIN

Yapılan çalışmalarda siteyi Y. G. liderliğinde, V. K., E. Y., M.K.A. , F.Ş., M. B.T. ve B.B. isimli şahısların kurduğu ve işlettiği bu şahısların Ankara ilinde İkamet ettikleri tespit edildi. Şahıslardan  V. K., E. Y., M. K. A., F.Ş. ve Y.G. Malatya Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğince yakalanırken Ankara'da bulunan şahıslarda eş zamanlı operasyonla yakalandı. Olayda kullanılan 7 Adet Laptop Bilgisayar, 13 Adet farklı markalarda telefon, 1 Adet flaş bellek, 8 Adet Hollanda ülkesine ait Sim Kart, Farklı operatörlere ait 15 Adet Sim kart, 2 Adet Mikro SD Kart, 9 Adet Farklı bankalara ait Hesap Kartları, 3 Adet tablet, 1 adet dahili hard disk ele geçirildi. 

17 Ocak'ta Malatya'ya getirilen 5 şahıs mahkeme kararıyla adli kontrol şarıyla serbest bırakıldı. 

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı