Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 00:44
 
Malatya'da Change Oto Operasyonu
Malatya'da Change otolara yönelik yapılan çalışmalar sonucunda kazalı olan iki aracın şaselerini trafikten çekilmiş sağlam araçlarla değiştirerek Change yaptıkları tespit edilen 2 şahıs hakkında işlem yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
Malatya'da Change Oto Operasyonu

Malatya'da Change otolara yönelik yapılan çalışmalar sonucunda kazalı olan iki aracın şaselerini trafikten çekilmiş sağlam araçlarla değiştirerek Change yaptıkları tespit edilen 2 şahıs hakkında işlem yapıldı. 

Malatya'da Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olarak tarafından Change otolara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Battalgazi Mahallesinde park halinde bulunan 44 …. plakalı beyaz renkli aracın yapılan sorgulamasında aracın ruhsat renginin kırmızı olduğu belirlenmesi üzerine, aracın şasenin kaynak yapıldığı tespit edildi. Yine araç ruhsat sahibinin üzerine tescilli olan 44 …. plaka sayılı Tempra marka aracın yapılan kontrollünde şasenin değiştirildiği görülürken konuyla ilgili araç ruhsat sahibi H. A. ile yapılan görüşmede, şahıs her iki aracıda kazalı olarak aldıklarını ve şaselerini trafikten çekilmiş sağlam araçlarla değiştirerek Change yaptıklarını beyan etti. Yapılan araştırmalar neticesinde her iki aracın kardeşi Ö. A. isimli şahsın işyerinde change yapıldığı tespit edilirken konuyla ilgili H. A. ve Ö. A. isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gerekli işlemler yapıldı. Bahse konu Change araçlar yediemin otoparkına çekildi.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: () - habermerkezi Editör: malatyatekhaber
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı