Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 14:26
 
Malatya'da 1 Milyon Liralık Film Gibi Banka Soygunu
Malatya'nın Darende ilçesinde H.Ö. isimli şahsın oğlu A.Ş.Ö. evden çaldığı banka kasasının anahtarını O.Ö. isimli şahsa verirken, şahıslar banka kasasından 642,5 gram 22 ayar bilezik, 256 adet Cumhuriyet ve 1 adet çeyrek altını olmak üzere toplam değeri 1 Milyon TL olan değerli eşya çaldılar.
GÜNDEM Haberi
Malatya'da 1 Milyon Liralık Film Gibi Banka Soygunu

Malatya'nın Darende ilçesinde H.Ö. isimli şahsın oğlu A.Ş.Ö. evden çaldığı banka kasasının anahtarını O.Ö. isimli şahsa verirken, şahıslar banka kasasından 642,5 gram 22 ayar bilezik, 256 adet Cumhuriyet ve 1 adet çeyrek altını olmak üzere toplam değeri 1 Milyon TL olan değerli eşya çaldılar. 

ANAHTARI ÇALAN OĞLU ÇIKTI

Edinilen bilgiye göre Darende ilçesinde yaşayan H.Ö. isimli şahsın bankanın emanet kasasında bulunan 642,5 gram 22 ayar bilezik, 256 adet Cumhuriyet ve 1 adet çeyrek altın ortadan kayboldu. Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince başlatılan soruşturmada banka kasasının anahtarının müşteki H.Ö.'nün oğlu A.Ş.Ö. tarafından evden çalındığı ve O.Ö. isimli şahsa verildiği tespit edildi. 

PARAYI KKTC'YE GÖNDERDİ

Anahtarı teslim alan O.Ö. ise aynı bankadan hesap açtırıp kasa kiralarken, banka görevlilerinin yanından uzaklaşmasıyla H.Ö'ye ait kasayı açmaya çalıştığı ancak başarılı olamadığı ortaya çıktı. 2 hafta sonra O.Ö. tekrar aynı bankaya giderek kasayı açıp içerisindeki 1 milyon lira değerindeki altınları alırken, altınları bozdurup 1 milyon TL'yi ilçedeki başka bir bankadan hesap açtırıp parayı önce Gaziantep'e, oradan da KKTC'deki bir bankaya kendi adına gönderdiği daha sonra KKTC'deki bankadan çektiği bu parayı A.Ş.Ö'ye verdiği ve A.Ş.Ö'nün kayıplara karıştığı tespit edildi. 

O.Ö isimli şahıs düzenlenen operasyonla gözaltına alınıp, suçunu itiraf ederken, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. H.Ö.'nün altınlarını çalan oğlu A.Ş.Ö isimli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar ise devam ediyor.

 

 

malatyatekhaber.com

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: malatya haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı