Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 23:48
 
Kriz Cami İnşaatını da Vurdu
İnönü Üniversitesine yapılan caminin inşaatı yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle durma noktasına geldi. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 25 Mart 2018 tarihinden temeli atılan caminin hayırseverlerin katkılarıyla yapıldığını, şimdilerde desteğin azaldığını ve cami inşaatının durma noktasına geldiğini belirterek, hayırsever iş adamlarından destek beklediklerini ifade etti.
GÜNDEM Haberi
Kriz Cami İnşaatını da Vurdu

Busabah Gazetesinden Sinem Hatun Davut'un haberine göre, Daha önce Üniversitenin 1982 yılında yapmış olduğu 150 kişilik 120 metrekare alanda küçük bir cami vardı. Bu cami 30 yıldır üniversitenin ihtiyacını karşılayamıyordu. Durum böyle olunca Üniversite kampüsüne daha büyük ve ihtiyaca cevap verebilecek bir cami yapılması şart oldu.  İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 4 yıl önce göreve gelir gelmez ilk işe camiden başladı ve bu projeyi en çok önemsediği 3 projesinin içine dâhil etti.

“CAMİ İNŞAATIMIZ DURMA NOKTASINA GELDİ”

Cami inşaatının maddi sıkıntılar nedeniyle durma noktasına geldiğine dikkat çeken Rektör Kızılay,hayırsever iş adamlarından destek beklediklerinin altını çizerek, “Cami inşaatımız durma noktasına geldi. Bu cami hayırseverlerimizin katkılarıyla yapılıyor. Katkı azaldı; biraz durakladık, şu anda sadece minare çalışması yapılıyor. Çünkü hayır katkılarında önemli bir azalma oldu. 2019’da hedefimiz üniversite camisini son baharda eğitim öğretimin başında hizmete açmak” ifadelerini kullandı.

İnönü Üniversitesine yapılan kampüs caminin temeli 25 Mart 2018 tarihinde atılmıştı. Rektörlük görev süresi içinde Onkoloji Hastanesi, Malatya OSB Meslek Yüksekokulu ve cami İnşaatını bitirmek istediklerini belirten İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, ”Benim hedefim sürem içinde Onkoloji Hastanesi, Malatya OSB Meslek Yüksekokulu ve camiyi bitirmek istiyorum. İnşaatımıza destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: inönü üniveristesi, malatya, ahmet kızılay, cami inşaatı
Yorumlar
Haber Yazılımı