Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 21:36
 
KONDA: AK Parti’nin Su Anki Durumu Yüzde 30’un Altında
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Parti’nin çekirdek oyunun en düşük noktasında olduğunu dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
KONDA: AK Parti’nin Su Anki Durumu Yüzde 30’un Altında

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Parti’nin çekirdek oyunun en düşük noktasında olduğunu dile getirdi.
Ağırdır,”İlk defa AK Parti’nin var olduğu dönemde iki blok eşitlendi. İktidar blokunda AK Parti’nin ağırlığı düşüyor. İki blok arasında geçirgenlik sürüyor. AK Parti seçmeni olup da mevcut politikadan muzdarip vatandaşlar yön değiştiriyor.
Dolayısıyla AK Parti, 2004’ten itibaren çekirdek oyunun en düşük noktasında. Referandumlarda tek başına 52 alan AK Parti’nin şu anki durumu yüzde 30’un altında. Daha kritik olan, bu iki bloka da dahil olmayan seçmeler ise ilk defa bu kadar yoğun dozda iktidarın karşısında. Bu seçmen ilk defa muhalefetin ne yapacağına bakıyor.” dedi.

“Bu tabloda erken seçim kolay bir şey değil, öyle bir karar beklemiyorum. İktidar içi hikaye önümüzdeki günlerde yaşanacak tabloyu belirleyecek” diyen Ağırdır,”AK Parti ve MHP, İYİ Parti’yi karşı bloktan koparmak için iş birliği yapmış görünüyor. Devlet Bey’in milliyetçileri yeniden davetini hatırlayın iş birliği dediğim bu. İYİ Parti kolay yok olmayacak. Şöyle bir sosyolojik ayrım var. İYİ Parti’ye oy veren kesimin gitgide artan, metropollerde yaşayan, seküler hayat tarzına sahip ama değer dünyası daha gelenekselliğe yatkın insanlar. MHP’nin söylemi kentteki vatandaşa yetmiyor. Burada devreye İYİ Parti giriyor.” dedi.

 

malatyatekhaber.com-T24

Kaynak: Editör:
Etiketler: konda, ak parti, bekir ağırdır
Yorumlar
Haber Yazılımı