Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 14:47
 
Kız Meslek Binası Yıkılacak mı? Valilikten Açıklama..
Malatya Valiliği tarafından Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili açıklama yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Kız Meslek Binası Yıkılacak mı? Valilikten Açıklama..

Malatya Valiliği tarafından Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili açıklama yapıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binasında yapılan analizler neticesinde yıkım kararı alındığı belirtilirken ek binadaki yıkımın Anıtlar Kurulunun gözetiminde yapılacağı açıklandı. 

ANA BİNADA ONARIM YAPILACAK

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle: Elazığ İli Sivrice merkezli meydana gelen 6.8 Şiddetindeki ilimizin de etkilendiği deprem nedeniyle İlimiz Battalgazi ilçesinde bulunan Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binasında (Betonarme sonradan ilave) yapılan analizler neticesinde yıkım kararı alınmış olup Anıtlar Kurulunun gözetiminde (Tescilli ana binaya)zarar verilmeyecek şekilde ek binanın  yıkılması süreci başlatılmıştır. Yıkım işlemi tamamlanıp ana binanın onarım işlemleri yapıldıktan sonra egitim-öğretim hizmetlerinde kullanılmaya devam edilecektir.

Bu süreçte Yeşilyurt İMKB Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine taşınacağı duyurulan Hafize Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Battalgazi ilçesi Uçbağlar Mahallesinde bulunan 24 derslikli Selçuklu Ortaokulu binasında (yeni yapılan binada) eğitim-öğretime devam edecektir.

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kız, Meslek, Binası, Yıkılacak, mı?, Valilikten, Açıklama..,
Yorumlar
Haber Yazılımı