Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 15:51
 
Kılıçdaroğlu: Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur!
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu: Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur!

24 Haziran seçimlerinden sonra ilk açıklamalarını yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti içinde koltuk sevdalısı olanların parti içinde yeri olmadığını söyledi.
Kılıçdaroğlu, Ak Partili Mahir Ünal'ın Muharrem İnce ile ilgili yaptığı olumlu eleştirilere "Mahir bey kendi partisinde darbe yapıldığı zaman neredeydi acaba? Biz hiçbir zaman dış telkinlerle ya da birilerinin telkiniyle kend, politikamızı oluşturmayız."  diyerek tepki gösterdi. 
Ak Partinin seçimin tek kaybedeni olduğunu savunan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Bütün baskılara rağmen arkadaşlarımız yılmadan görevlerini yaptılar. DEvletin bütün imkanları kullanılıyordu karşı taraftan. Medyanın yüzde 95'i iktidarın kontrolündeydi. Bütün bu baskılara rağmen CHP'li gönüllü arkadaşlar önemli görevler yaptılar.  Daha da önemlisi daha önceki seçimlerede İçişleri Bakanları, Ulaştırma Bakanları, Adalet bakanları seçimler tarafsız yapılsın diye görevlerinden istifa ederdi. Dolayısıyla CHP örgütlerinin hangi zor şartlarda zoru başardığını bütün dünyanın bilmesini isterim. Vizdan sahibi olan herkesin bunu bilmesini isterim. Sonuç olarak örgütlerimiz iktidar partisine 7 puan oy kaybettirdiler. Kolay elde edilecebilecek bir başarı değildir. Güçlü ve aydınlık bir Türkiye'nin önü açıldı. Seçimin tek kaybedeni AK Partidir. 7 puan kaybetmiştir. Parlementoda çoğunluğunu kaybetmiştir. Kazananda demokrasidir. Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez. Yasama, yürütme, yargı organalrını kendisine bağlayan bir insan tebrik edilemez. Tek adam rejimini savunan tebrik edilemez. Nesini tebrik edeceğim. Bir partinin genel başkanı olarak mahkemelere hakim tayin ediyor onu mu tebrik edeceğim? Muharrem beyin CHP'den daha fazla oy almasınızı öteben beri savunduk zaten. Yoksa nasıl Cumhurbaşkanı adayı olacak. Dolayısıyla biz Muharrem Beyin bütün çalışmalarına katıkı verdik ve gösterdiği performansı yerinde ve doğru bulduk. Asla hiçbir eleştiride yapmadık. Partide ne olacağına partililer karar verir. Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur. "

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Koltuk, sevdalısı, olanların, bu, partide, yeri, yoktur!,
Yorumlar
Haber Yazılımı