Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 19:21
 
Kemal Kılıçdaroğlu Malatya'da
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'daki temaslarının ardından, Malatya’ya geçti.
GÜNDEM Haberi
Kemal Kılıçdaroğlu Malatya'da

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'daki temaslarının ardından, Malatya’ya geçti.
Kale Belediye Başkanı Murat Koca'yı makamında ziyaret eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen Kale İlçesi'ne bağlı Bağlıca Mahallesi ve Pütürge İlçesi'ne bağlı Bakımlı Köyü'nde de incelemelerde bulundu.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Gökçe Mahallesi'nde de kardeşi Mustafa Kara'yı kaybeden Basri Kaya'ya taziye ziyaretinde bulundu.
Ardından Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ile Kaymakam Yunus Emre Vural'ı ziyaret eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, depremzedelere de geçmiş olsun dileklerini iletti.

malatyatekhaber.com'da yer alan habere göre, CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Doğanyol Kaymakamlığı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Elazığ'da deprem bölgesini gezdiklerini ve ilgililerden bilgi aldıklarını ifade etti. 
Malatya'da temaslarda bulunup taziye ziyaretleri gerçekleştirerek depremin yarattığı tahribatı gözlemlediklerini belirten Genel Başkan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
"Elazığ'da vatandaşın, depremzedelerin ve esnafın dile getirdiği bir konu var; bölgenin afet bölgesi ilan edilmesi. Malatya'da da böyle bir talep var. Biz CHP olarak deprem bölgesinin afet bölgesi olarak tanımlanmasını ve kabul edilmesini talep ediyoruz. Bununla ilgili bir çalışmamız var. Ama iktidar eğer 'Hayır, biz muhalefetin söylediğini kabul etmiyoruz' diyorsa, kendileri talepte bulunsunlar, biz destek verelim. Çünkü amaç vatandaşın sorunlarının çözülmesidir. Vatandaşın kış şartlarında yaşadıkları ağır. Eğer afet bölgesi ilan edilirse sanıyorum sorunlar çok daha kolay çözülebilecek, yaralar da sarılacaktır."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Malatya'daki programlarına genel başkan yardımcıları Veli Ağbaba, Seyit Torun ve Gülizar Biçer Karaca, milletvekilleri ve belediye başkanları da eşlik etti. 

 

 

 

malatyatekhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: chp malatya, veli ağbaba, kemal kılıçdaroğlu malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı