Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 12:32
 
Karaman: Yeni Malatyaspor'da Kimse Test Yaptırmadı
Btc Türk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Habertürk'e telefonla bağlanarak koronavirüsün futbol dünyasına olan etkilerini anlattı. Karaman, spor dünyasında birçok kişinin test yaptırmadığını belirterek, virüsün herkeste olabileceğini söyledi.
SPOR Haberi
Karaman: Yeni Malatyaspor'da Kimse Test Yaptırmadı

Btc Türk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: "Belki şu anda tüm liglerdeki futbolcular arasında var. Kimler test yaptırdı? Sergen Hoca test yaptıracağız diyor. Malatyaspor'da kimse test yaptırmadı. Herkes kendi olanaklarıyla baş başa." dedi.

Bazı Koronavirüs taşıyıcılarının belirti göstermediğine dikkat çeken Karaman, "Birçok sporcunun bünyesi güçlü olduğu için belirti göstermeyebilir ama taşıyıcı olabilir. En büyük risk burada. Maç yapmaktan kimse kaçmaz. Seyircisiz maçlara çıkmak doğru bir hareketmiş. Keşke 1 hafta sonra da liglerin ertelenmesi olsaymış. Belki şu anda tüm liglerdeki futbolcular arasında var. Kimler test yaptırdı? Sergen Hoca test yaptıracağız diyor. Malatyaspor'da kimse test yaptırmadı. Herkes kendi olanaklarıyla baş başa. Antrenmana başlayacak takımlar var. Bütün spor camiasındaki kişilerin antrenmanlara başlamadan önce test yaptırması lazım. Buna göre hareket etmeliyiz. Antrenmanlara başlayacaklar test yaptırdı mı? Çok riskli bir durum. Personel sabah geliyor akşam eve gidiyor, dışarıda ne yapıyor bilmiyoruz ki" diye belirtti.

"Spor adamları bir araya gelmiyor"

Spor adamlarının bu konuyla ilgili olarak bir araya gelmediklerinden şikayet eden Karaman, "Hiçbir spor adamı bir araya gelmiyor. Herkes kendi kafasına göre görüş bildiriyor. Bazıları da hiç görüş bildirmiyor. Bu maçlar oynanır. Nisan sonunu görmek lazım. Virüs pik mi yapıyor, dülşüyor mu? 8 hafta kaldı zaten, 8 maçı 2.5 haftada bitirebilirsin. Takım sıfırlandı diyenler var. TFF şu gün ligler başlıyor derse 5 haftada hazırlanırız. Bu telaş niye? Önce insan sağlığı gelir. Öncelik kazanmak olsaydı, Kayseri'ye Bifouma'yı getirir, kazanırdık. Getirmedik, maçı kaybettik. Amaç maç kazanmak mı, yoksa insan sağlığı mı?
Futbolun içerisinde deneyime sahip belli bir kolupa sahip birisi bizim göremediğimiz bir şeyi de ima edebilir.

Mancini, Löw bir şey söylemiş, Şenol hoca da belki konuşacaktır. Dün başka konuşanlar, bugün çark ediyor. Hiçbirimiz evden çıkmıyor. Belki bizde de var ama belirtisi yok" diye ifade etti.

 

 

malatyatekhaber.com-ajansspor-habertürk

Kaynak: Editör:
Etiketler: hikmet karaman, malatyaspor
Yorumlar
Haber Yazılımı