Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 19:26
 
Karaman: Antrenmanlarımızı İptal Etmek Zorunda Kaldık
BTCTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Radyospor'a özel açıklamalarda bulundu. Karaman: "Testler negatif çıktıktan sonra bir sorun yok. Pozitif vakaya rastladıktan sonra antrenmanlarımızı iptal etmek zorunda kaldık. Hiç sahaya inmeden fikir üretmek çok başka bir şey." dedi.
SPOR Haberi
Karaman: Antrenmanlarımızı İptal Etmek Zorunda Kaldık

BTCTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Radyospor'a özel açıklamalarda bulundu. Karaman: "Testler negatif çıktıktan sonra bir sorun yok. Pozitif vakaya rastladıktan sonra antrenmanlarımızı iptal etmek zorunda kaldık. Hiç sahaya inmeden fikir üretmek çok başka bir şey." dedi.

Ajansspor'da yer alan habere göre, BTCTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, "Küme düşmemeye oynayan takımların açıklamaları doğru değildi. Biz bu isteğimizi halka istediğimiz gibi anlatamayız. Böyle bir istek olumlu karşılık bulmaz. Ligler 12'sinde başlayacak. Bu işleri sahada yaşayan insanlar gerçekçi bir dille anlatmalı." şeklinde konuştu.

Bu kurallara kaç takım uyabilir?


Hikmet Karaman, TFF'nin açıkladığı protokollere alt lig takımlarının uymasının zor olduğunu söyledi. Karaman, "Sahada yapılan komutanlık ile masa başı komutanlığı farklı işler. Ben evdeyken liglerin oynanmaması gerektiğini düşünüyordum çünkü izlediğim haberler beni tedirgin ediyordu. Evdeyken sahada çalışmanın mümkün olmadığını düşünüyordum. İlk açıklama geldikten sonra sahaya indik. Komutanlar sahaya indi. Kurallara uyduğunuzda 100 önlem alamıyorsunuz. Bu kurallara kaç takım uyabilir?" dedi.

Hikmet Karaman son olarak çıkan pozitif vakalardan sonra motivasyonlarının azaldığını söyledi. Karaman, "Testler negatif çıktıktan sonra bir sorun yok. Pozitif vakaya rastladıktan sonra antrenmanlarımızı iptal etmek zorunda kaldık. Hiç sahaya inmeden fikir üretmek çok başka bir şey. Sahaya indiğimizde 3'e bölünmüş bir oyuncu grubu gördük. Bu durum takımın antrenman yapma motivasyonunu bozuyor. TFF zaten biziz. Sahadakiler düşüncelerini TFF'ye yol gösterecek şekilde açıklamalı. Biz 3. testimizi yaptık ve sonuçlarını bekliyoruz. Bu testler pozitif çıkarsa ne olacak?" dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: hikmet karaman
Yorumlar
Haber Yazılımı