Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 18:42
 
Kale'de Mahalle Muhtarı: Yüzde 95 Oy Verdik, Elimizi Ayağımızı Kestiler
Malatya’da 2 bin dönümlük tarımsal arazi Kale İlçe Belediyesi tarafından imara açılıyor.
GÜNDEM Haberi
Kale'de Mahalle Muhtarı: Yüzde 95 Oy Verdik, Elimizi Ayağımızı Kestiler

Malatya’da 2 bin dönümlük tarımsal arazi  Kale İlçe Belediyesi tarafından imara açılıyor.

Tarımsal arazinin imara açılmasından dolayı 3 bine yakın kayısı ağacının zarar göreceğini belirten Soğukpınar Muhtarı Mustafa Gökhan, “Belediye, buranın imara açılması için müracaatta bulunmuş. Hepimiz Ak Partiliyiz bunlara yıllarca yüzde 95 oy verdik, çalıştık ama bunlar bizim elimizi ayağımızı kestiler” dedi.

Sözcü'ye konuşan Gökhan: "Bizim arazilerimizde gözleri var. Bu iki mahallede bulunan yaklaşık 2 bin dönümlük arazide 10 bine yakın kayısı ağacı var ve Karakaya barajına sıfır noktasındadır.Kale Belediyesi, tarım arazisi olan bu alanları boş arazi olarak gösterdi. Kale Belediyesi tarım alanlarını imara çevirme işlerini hep gizliden yürütmüş.  Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na giderek tarım arazisi olan yerleri boş alan olarak göstererek imara açılması için müracaatta bulunmuş. 1 ay önce Kale Belediyesi Başkanı sosyal medya hesabında 30 yıllık hasretimiz bitti diye paylaşımlarda bulundu sonra anladık ki tarım arazilerinin imara açılmasıyla ilgili hasretleri sona ermiş.Tarım arazilerinin imara açıldığını duyunca neye uğradığımızı şaşırdık. Belediye başkanın sosyal medyadaki açıklaması sonrasında DSİ Malatya İl Müdürü imara açılan bölgeye su vermeyeceklerini söyledi." dedi.

“HEPİMİZ AK PARTİ’YE OY VERDİK BUNLAR ELİMİZİ AYAĞIMIZ KESTİLER”

Tarımsal arazilerin imara açılması kararının iptali için birçok yere başvurmalarına rağmen cevap alamadıklarını belirten Gökhan sözlerine şöyle devam etti: "Başvurmadığımız yer kalmadı ancak kimse taleplerimizi dikkate almadı. Valiye gidiyoruz randevu vermiyor, bakanla görüşmek istiyoruz danışmanı telefonlarımızı açmıyor ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.  600'e yakın hane bu durumdan mağdur olacak kayısı ağaçlarımızın kesilmesi durumunda çok güç duruma düşeceğiz. Hepimiz Ak Partiliyiz bunlara yıllarca yüzde 95 oy verdik, çalıştık ama bunlar bizim elimizi ayağımızı kestiler." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: kale belediyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı