Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 16:17
 
Kahtalı'dan Mufalefete: Dış mihrakların oyununa alet olmuş insanlar
SİYASET Haberi
Kahtalı'dan Mufalefete: Dış mihrakların oyununa alet olmuş insanlar

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, "Milletimiz 16 yıldır sağduyuyla bu ülkenin idaresini bu ülkenin liderine, tüm dünya mazlumlarının sesi olan cumhurbaşkanımıza verdi. İnşallah 24 Haziran'da da mühürlerimizi götürüp, cumhurbaşkanımızı devlet başkanı yapmak için kullanacağız" dedi.

Kahtalı, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Sıtmapınarı esnafını ziyaret etti. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanlarla bir araya gelen Kahtalı, Sarıcıoğlu Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahalle toplantısında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "İspendere'de rehabilitasyon merkezi yapıyoruz, bu Türkiye'de ilktir. Yeşilkuşak Türkiye'ye rol model olacak. Mahallelilik kültürü Türkiye'ye rol model olacak. Kümbetler, türbeler, ziyaretler, hanlar, hamamlar, kışlalar, surlar hepsi ayağa kaldırıldı. Bunlar dualarınızla bize vermiş olduğunuz manevi desteğin neticesidir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı ise "Malatya'da bu güç ve birliktelik olduktan sonra her noktasına hizmet etmek için her zaman olduğu gibi bundan sonrada gayret içerisinde olacağız" dedi.

Kahtalı, 12 seçimde Sarıcoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye büyük destek verdiğini ifade ederek, "İnşallah bu makas ayırımında da cumhurbaşkanımızı ve AK Parti'mizi yalnız bırakmayacak, güçlü meclis ile birlikte, 'güçlü devlet başkanı' diyecek. Malatya'da da inşallah en yüksek oyu Sarıcıoğlu Mahallesi verecek. Sarıcıoğlu Mahallesi bizi hiç yalnız bırakmadı, her zaman tarafını net ortaya koydu. Allah nasip ederse 24 Haziran'da yapacağımız bu büyük seçimde de hem AK Parti'ye ak mühürlerini basacak hem de Devlet Başkanı yapacağımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında olduğunu bir kez daha gösterecek. Biz hem ülkemizi büyüteceğiz hem de hem içerideki hainlerle hem de dışarıdaki hainlerle mücadelemizi devam ettireceğiz." dedi.

Terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceklerini kaydeden Kahtalı, "PKK'yla mücadeleyi milletimizin desteğiyle AK Parti hükümeti yaptı. Bundan sonrada bu mücadele devam edecek. Afrin'e gittik, ülkemize uzanabilecek elleri kırdık, 4 bin 500 teröristi etkisiz hale getirdik. Şuanda da bu milletin şanlı ordusu Kandil'de, yine bu ülkeye el uzatmak isteyenlerin ellerini kırmak, orayı onların başına geçiriyor. Cenabı Allah bütün şehitlerimize rahmet etsin. Bu ülke üzerinde hesapları olanların hesaplarını milletimizin desteğiyle başlarına geçireceğiz" şeklinde konuştu.

Kahtalı, karşılarında bir şer ittifakının olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu bilinçli bir proje. Bilinçli bir şekilde yapılmış ve cumhurbaşkanımız ilk turda seçilmesin diye ortaya konulmuş ve dış mihraklar tarafından organize edilmiş bir proje. Bunları her zaman denediler. Siyonistler bir taraftan, emperyalistler bir taraftan ülkemizin üzerinde hesapları olanlar her zaman bunu denedi. Çıkartmışlar bu şer ittifakının içerisine CHP'yi, İP diye bir parti ile temelsiz Karamollaoğlu'nu koymuşlar. Üçünün de dünya görüşü farklı, üçü de birbiriyle kesinlikle anlaşamayacak insanlar. Bunu kim için yapıyorlar, ülkenin hangi menfaati için bir araya geliyorlar, hiçbir menfaati için bir araya gelmiyorlar. Bir tarafta da 'Mecliste PKK'nın sözcüsüyüm' diyen HDP var. Bunların tek bir amaçları, gayretleri var; bu ülkenin lideri, tüm dünya mazlumlarının lideri olan ve tüm dünya mazlumlarının gözünün

üzerinde olduğu 'Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' diyenlerin hepsi bir araya gelmiş. Bunlar dış mihrakların oyununa alet olmuş insanlar. Ama milletimiz 16 yıldır sağduyuyla bu ülkenin idaresini bu ülkenin liderine, tüm dünya mazlumlarının sesi olan cumhurbaşkanımıza verdi. İnşallah 24 Haziran'da da mühürlerimizi götürüp, cumhurbaşkanımızı devlet başkanı yapmak için kullanacağız."

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Sarıcıoğlu Mahallesi'nin 12 seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tam destek verdiğini ifade etti. Sarıcıoğlu Mahallesi'nin AK Parti'ye 1 Kasım seçimlerinde yüzde 85 destek verdiğini kaydeden Çalık, "24 Haziran'da sandıklara bereket gelecek" dedi.

Çalık, 24 Haziran'daki seçim için Sarıcıoğlu Mahallesi'nin kararını verdiğini belirterek, "İnşallah Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçecek" diye konuştu.

 

BÜLTEN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kahtalı'dan, Mufalefete:, Dış, mihrakların, oyununa, alet, olmuş, insanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı