Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 12:46
 
İnce: "Önümüzden yürü derlerse yürürüm"
Türkiye tarihinin en önemli seçimini ve yeni sistemin ilk Başkanı'nı seçti. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, beklenen sonuçların alınamaması ve seçimin ilk turda Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
- Haberi
İnce:

  

Türkiye tarihinin en önemli seçimini ve yeni sistemin ilk Başkanı'nı seçti. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, beklenen sonuçların alınamaması ve seçimin ilk turda Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İnce; ''Kaybettik. elli günde 30 aldıysak, beş yüz günde neler yaparız. " dedi. İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

"Değerli basın mensupları, zahmet etmişsiniz gelmişsiniz. Sosyal medyada dolaşan bu asparagas haberlerle başlayayım. Bunlar birkaç şizofrenin sözleri. Böyle bir şey yok. Bunları kapatalım. Yok ben Saray’a gitmişim falan bunları kapatalım.

İkincisi 15 milyon yurttaşımız bana oy verdi. Bir kere hedefimiz bunu 30 milyon yapmak. Birincil hedefimiz bu. 15 milyon insan oy veriyorsa bu kısa sürede 30 milyon olabilir.,
Bunun için uğraşacağım. Bunu herkes bilsin. Sayın Erdoğan lütfen artık Ak Parti Genel Başkanı gibi davranmayınız. Benim sloganımı kullanmanızı tavsiye ederim. Artık hepimizin Cumhurbaşkanı olun.

Ülkemizin ve demokrasimizin ve bizlerin gelecekteki yaşamını etkileyecek bir seçim yaşadık. Bu seçim ilan edilme biçiminden sonuçlarının açıklanmasına kadar her şeyiyle adaletsiz bir seçim oldu. Seçime kan bulaştı. Suruç ve Erzurum’da yaşananlar, bu seçimi kan bulaşan seçim olarak tarihe kaydolmuştur. Yaşamını yitirenlere bir kez daha başsağlığı diliyorum.
Seçim sonuçlarına dönük elbette açıklanmaya yönelik noktalar bulunmaktadır. 16 Nisan’da ‘hayır’ ve ‘evet’ olarak bir şekillenme çıkmıştı. Hayır blokunun 16 Nisan’dan geride bir oy alması, açıklanmaya muhtaçtır. Sandıklarda çeşitli usulsüzlükler yaşandığını gördük. Görevli arkadaşlarımız, mücadele ettiler bunlarla. Onları kutluyorum, kendi adıma ve ülkemiz adına teşekkür ediyorum."

 

"BANA ÖNÜMÜZDE YÜRÜ DERLERSE YÜRÜRÜM"

İnce, seçim gecesindeki sessizliğiyle ilgili şöyle açıklamalarda bulundu;

" Korktuğumdan değil durumu görmek istedim. Seçimin ikinci tura kalması ihtimal dahilindeydi. Bunun netleşmesini bekledim Diğer muhalefet partileri az oy aldı. 1977’den bu yana 30 barajını geçmişiz. Bunu ben söylemeyeyim ayıp olur ancak diğer muhalefet partileri de oyunu artırsa seçim ikinci tura kalıyordu. Bana buradan ‘önümüzden yürü’ derlerse ben yürümeye hazırım” diye konuştu. " 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnce:, "Önümüzden, yürü, derlerse, yürürüm",
Yorumlar
Haber Yazılımı