Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 16:14
 
İNCE: O ARTIK MİLLETE TEPEDEN BAKAN BİRİ
Cumburbaşkanı adayı Muharrem İnce bugün Çorlu'da halka seslendi. İnce, Cumhurbaşkanı olunca neler yapacağını izah ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da sert sözlerle yüklendi.
SİYASET Haberi
İNCE: O ARTIK MİLLETE TEPEDEN BAKAN BİRİ

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bugün Çorlu'da halka seslendi. İnce, Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde yapacaklarını tane tane izah etti. Ek gösterge, emeklilikte yaşa takılanlar, Suriyeliler, AB'yle illişkiler, kamuda yükselme konularında vaatlerde bulundu. İnce, kendisine gelen bir mektubu okudu ve Erdoğan'ı sert sözlerle tenkit etti. 

İnce'ye gelen mektupta;

‘’Cumhurbaşkanım, ben Deniz Acar. Üçüncü sınıfta okuyorum ve bütün mitinglerinizi izledim. Okulumda yapılan istiklal marşı yarışmasını birincilikle tamamladım. Oradan kazandığım gram altını seçim kampanyanıza destek olmak için size hediye ediyorum. Mutlu yarınlar istiyorum, savaşlar olmasın, insanlar ölmesin. Yüzler hep gülsün.''

İnce mektubu halka okuduktan sonra: '' Bu benim vitaminim. Bundan büyük vitamin olur mu? Bu mektubu gram altınla birlikte Çankaya köşkünün müzesine koyacağım. '' dedi.

 

İnce'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Erdoğan neden bu milletin sorununu çözemez, size onu anlatayım. Gelir gelmez dedi ki vekiller lojmanda oturmayacak dedi. Vekilleri halkın arasına gönderdim dedi. Sonra Keçiören’de bir eve taşındı. Herkes alkışladı. Ama sonra değişti, oradaki evden Çankaya’yı bile beğenmedi 1150 odalı saray yaptırdı kendine. O yetmedi, şimdi 300 odalı saray yaptırıyor.

Ey AKP’li kardeşim. Önünde iki seçenek var. Bir saraylı Erdoğan, iki milletin evladı Muharrem. O yazlık sarayı kullanmayacağım, engelli kardeşlerime teslim edeceğim orayı. Yine Erdoğan beraber yola çıktığı arkadaşları, dostları vardı. Bugün yanında kimse yok. Kime kardeşim dediyse bugün Erdoğan’ın yanında değil.

Rizeliyim diyor ama Rize’nin çayını bile beğenmiyor. Kilosu 4500 TL olan beyaz çay içiyor. O artık kibirli, millete tepeden bakan bir adam.

Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanı olduğumda nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağım, size söyleyeyim. Halkını bilen bir Cumhurbaşkanı, hakkını bilen bir Cumhurbaşkanı, haddini bilen bir Cumhurbaşkanı ama aynı zamanda haddini bilmeyenlere haddini bildiren bir Cumhurbaşkanı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: İNCE:, O, ARTIK, MİLLETE, TEPEDEN, BAKAN, BİRİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı